KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

1. finále ME jednotlivců – Güstrow

Text a foto: Šárka Rybenská, výsledky: SpeedwayNews.cz
1. finále ME jednotlivců – Güstrow
14.07.2019
 

V německém Güstrowě začalo letošní Mistrovství Evropy jednotlivců.


Efektním slavnostním nástupem začala první část SEC v Ģüstrowĕ. V úvodní jízdě si nejlépe vedl Bartosz Smektala. Pro letmý start byla udělena ve druhé jízdě žlutá karta Grigori Lagutovi. V opakované jízdě si přes ataky Laguty udržel první místo Antonio Lindbāck. Do jízdy s číslem tři nastoupil Václav Milík a nutno říct, že si vedl skvělé. Přes ataky Jebsena Jensena dokázal cílem projet jako první. V poslední jízdě vyhrál Jaroslav Hampel. Velké boje sváděl Niki Pedersen, který se nakonec probojoval až na druhé místo.

V první jízdĕ druhé série se na start postavili dosud tříbodoví Smektala a Lindbāck. Smektala si vítězství z první série zopakoval, Linbāck ale dojel třetí. Thomsen zůstal na startu. Milík ve dvě jízdĕ této série opět výborné odstartoval a i přes ataky Laguty projel cílem opět jako první. Třetí jízda patřila Hampelovi. Poslední jízdu druhé série vyhrál Madsen.

Třetí série začala vítěznou jízdou Laguty. Bohužel těsně před cilem v poslední zatáčce upadl Przedpelski. Naštěstí odešel z dráhy po svých. Další jízdu vyhrál Linbāck, Hampel skončil překvapivě bez bodu. V jízdě jedenáct zvítězil Jebsen Jensen, o druhé místo bojoval Madsen s Lambertem, Lambert byl nakonec úspěšnější.Do poslední jízdy skvěle vystřelil Milík, bohužel ho předjel Bellego a v další zatáčce ho nerovnost dráhy poslala na zem. Naštěstí nezraněn odešel do depa, avšak byl vyloučen z opakované jízdy, která byla poté, co zaškobrtnul ve stejném místě jako Václav, ale stroj na dráze udržel, úspěšná pro Bellega.

První jízda předposlední série hrála do karet Worynovi. Další jízda byla úspěšná pro Madsena. Do třetí jízdy této série nastoupil Vaclav Milík. Bohužel se mu po předchozím pádu nedařilo a cílem projel jako poslední. První byl skvěle jedoucí Linbāck. Poslední jízdu vyhrál Laguta.

Závěrečná série rozhodovala o postupu do semifinále. Václav ukořistili dva body, jízdu vyhrál Smektala. V jízdě s číslem 18 upadl Bellego, opět naštěstí odešel z dráhy po svých. Byl ale vyloučen z opakované jízdy. V té byl nejúspěšnější Jebsen Jensen. Předposlední jízdu této série vyhrál Huckenbeck, na kterého celá čtyři kola dotíral Laguta. V závěrečné jízdě poslední série získal vítězství překvapivě Mikelsen.

Do finále tedy postoupil přímo Grigorij Laguta a Bartosz Smektala. V race off ze o další dvě místa ve finále poprali Linbāck, Jepsen Jeensen, Madsen a Huckenbeck. Jízda byla zastavena pro "ulítlý" start. V opakované jízdě se přetrhla páska bez zavinění jezdců. Po její výměně se po startu ujal vedení Linbāck a ten také projel cílovou páskou jako první , následován Madsenem, oba si tak zajistili postup do finále.

V první závodě SEC zvítězil Grigorij Laguta, stříbrná medaile patřila Leonu Madsenovi a bronzová medaile zbyla na Bartosze Smektalu. Antonio Lindbāck zůstal bez medaile.

1. finále ME jednotlivců – Güstrow (D)
1. Grigorij Laguta - 15 (2,2,3,3,2,3)
2. Leon Madsen - 11 (0,3,2,3,1,2)
3. Bartosz Smektała - 12 (3,3,1,1,3,1)
4. Antonio Lindbäck - 11 (3,1,3,3,1,0)
5. Michael Jepsen Jensen - 10 (2,0,3,2,3)
6. Kai Huckenbeck - 9 (0,2,2,2,3)
7. Václav Milík - 8 (3,3, Fd, 0,2)
8. Kacper Woryna - 8 (1,2,2,3,0)
9. David Bellego - 8 (1,2,3,2,Fd)
10. Nicki Pedersen - 8 (2,0,2,2,2)
11. Jarosław Hampel - 7 (3,3,0,1,0)
12. Mikkel Michelsen - 7 (2,1,1,0,3)
13. Robert Lambert - 4 (1,0,1,1,1)
14. Paweł Przedpełski - 3 (0,1,F,0,2)
15. Anders Thomsen - 3 (0,R,1,1,1)
16. Kevin Woelbert - 2 (1,1,0,0,0)
17. Tobias Busch - nestartoval
18. Ben Ernst - nestartoval
 


Další články sekce ME