KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 14. ledna do 20. ledna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Z Pardubic postupuje Krčmář

Text: Šárka Rybenská, foto: Jan Kobzáň, zdroj výsledků: speedwaynews.cz
Z Pardubic postupuje Krčmář
30.04.2018
 

Prosluněný svítkovský stadion přivítal svou vlídnou náručí diváky i účastníky semifinále ME.

 
Po slavnostním nástupu nic nebránilo odstartování první jízdy. Nejlépe si vedl Adam Ellis, který si první místo uhájil před nájezdy Francouze Bellega. Krčmář nezačal nejlépe a nezískal v této jízdě ani jediný bod. V páté jízdě se na startu pohnul Ellis a dostal žlutou kartu. V opakované jízdě se mu povedl start, ale nakonec podlehl atakům Lamberta.
 
V jízdě s číslem šest Eduard Krčmář neodstartoval úplně nejlépe, ale záhy si našel rychlou stopu a nakonec s velkým náskokem vítězí. Fanouškům svitla naděje na Edův postup. V jízdě s číslem osm byl vyloučen David Bellego za přejetí vnitřní bílé čáry oběma koly. V desáté jízdě Protasiewicz vyhnal Kčmáře na vnější okraj. Andersen toho využil a protáhl se dopředu. Krčmář si to však nenechal líbit a ze společného souboje vyšel vítězně.
 
Závod byl napínavý, výsledky jezdců byly velmi vyrovnané, a tak stále nebylo jasné, kdo se probojuje do „last chance“. Dramatické byly jízdy s číslem jedenáct a dvanáct, ve třinácté jízdě svedl pěkný souboj Andersen s Huckenbeckem, z něhož vyšel lépe Andersen. Thomsen ve čtrnácté jízdě objel po vnějším okraji Lamberta i Krčmáře. Krčmář skončil na druhém místě a připsal si další cenné body. V jízdě s číslem osmnáct vedl stylem start cíl a naděje na postup do semifinále se k velké radosti přítomných diváků proměnila ve skutečnost. 
 
Do semifinálové jízdy postoupili Anders Thomsen, Timo Lahti, Antonín Lindbäck a Eduard Krčmář. Nejlépe z první zatáčky vyjel Lindbäck. Eduard se snažil udržet druhé místo, což se mu nakonec podařilo a tím si zajistil postup do finále.
 
Na start finálové jízdy, ze které první tři postupují do SEC Challenge, se postavil Kevin Wölbert, Kai Huckenbeck, Eduard Krčřmář a Antonio Lindbäck. Pro tzv. letmý start Wölberta byla jízda zastavena a Wölbert dostal napomenutí. Páska vyletěla podruhé a opět se červené světlo rozsvítilo. Fanoušci čekali ne verdikt rozhodčího. Ten zněl: „Wölbert vyloučen“. Němec nedodržel pravidlo a stál blíže, než předepsaných 10 centimetrů od pásky a při startovním manévru se jí dotkl a tím jeho šance na postup zhasla. O postupujících bylo tedy rozhodnuto již v tuto chvíli. Pořadí v cíli bylo jasné hned v první zatáčce, Lindbäck první, Krčmář se snažil dotírat na Huckenbecka, ale pořadí se do konce již nezměnilo. Eduard Krčmář postupuje do závodu Challenge v Terenzánu.
 
Krátce po skončení tohoto závodu došla zpráva, že do Terenzána postupuje i Josef Franc. O pozice v seriálu Speedway European Champions budou bojovat již příští sobotu. Z challenge postoupí 5 jezdců přímo do seriálu, 5 nejlepších bude v seriálu z minulého ročníku, mezi těmi nechybí Václav Milík  a 5 získá divokou kartu.
 
Výsledky :
1. Antonio Lindbäck (Švédsko) – 17 (1,3,2,3,2,3,3)
2. Kai Huckenbeck (Německo) – 14 (3,2,3,1,3,2)
3. Eduard Krčmář (Česká republika) – 14 (0,3,3,2,3,2,1)
----------------------------
4. Kevin Wölbert (Německo) – 12 (3,2,2,3,2,T)
5. Anders Thomsen (Dánsko) – 12 (1,3,1,3,3,1)
6. Timo Lahti (Finsko) – 10 (0,1,3,3,3,0)
7. Piotr Protasiewicz (Polsko) – 9 (2,1,2,2,2)
8. Hans N. Andersen (Dánsko) – 8 (3,2,1,2,0)
9. Adam Ellis (Velká Británie) – 8 (3,2,1,0,2)
10. David Bellego (Francie) – 8 (2,d,3,2,1)
11. Robert Lambert (Velká Británie) – 7 (2,3,0,1,1)
12. Lasse Fredriksen (Norsko) – 5 (1,1,2,1,0)
13. Dimitri Bergé (Francie) – 4 (2,0,1,0,1)
14. Zdeněk Simota (Česká Republika) – 2 (1,1,0,0,0)
15. Glenn Moi (Norsko) – 2 (0,0,0,1,1)
16. Andrej Kobrin (Ukrajina) – 0 (0,0,0,0,0)


 


Další články sekce ME