KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. října do 21. října.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

GP Ice Speedway 2018 – Heerenveen

Text: Werner Schauer / www.speedwaya-z.cz, foto: FIM
GP Ice Speedway 2018 – Heerenveen
11.04.2018
 

Posledním závodní víkend letošní světové sezony ploché dráhy na ledě přinesl jméno Mistra světa, kterým se stal Rus Dmitri Koltakov.

 
Heerenveen – 7. dubna
V předposledním díle světového finále ledařů se rozhodlo, že obhajoba loňského titulu Dmitrije Koltakova již nemůže být zmařena. Fenomenální ruský závodník sice zůstal jednou stát kvůli závadě na motocyklu, ale nechyběl znovu na nejvyšším stupínku vítězů, kam dorazil již jako staronový mistr světa. Jan Klatovský dvakrát upadl v srdnatém boji a nakonec skončil dvanáctý.
 
Heerenveen – 8. dubna
Dmitrij Koltakov vyhrál titul mistra světa na ledové dráze již včera, avšak dnes si poslední závod finálového seriálu užil se vším všudy. Neprohrál ani jednu jízdu a již podeváté letos vystoupil na nejvyšší stupínek pódia. Jan Klatovský po pádu závod nedokončil a v celkové klasifikaci skončil jedenáctý.
 
Ice Speedway Gladiators World Championship 2018
 
Heerenveen (NED) sobota
1. Dmitri Koltakov, RUS (3,3,3,3,0) 12 + 3 v sem. + 3 ve finále / 18 bodů
2. Dinar Valejev, RUS (2,3,2,2,3) 12 + 2 v sem. + 2 ve finále / 16
3. Daniil Ivanov, RUS (3,3,3,2,3) 14 + 3 v sem. + 1 ve finále / 18
4. Dmitrij Chomicevich, RUS (3,2,3,3,3) 14 + 2 v sem. + 0 ve finále / 16
5. Stefan Svensson, SWE (1,1,3,3,2) 10 + 1 v semifinále / 11
6. Martin Haarahiltunen, SWE (1,3,0,3,2) 9 + 1 v semifinále / 10
7. Niclas Svensson, SWE (2,2,2,2,2) 10 + 0 v semifinále / 10
8. Jimmy Olsén, SWE (0,2,2,1,3) 8 + 0 v semifinále / 8
9. Ove Ledström, SWE (1,1,1,2,1) 6
10. Harald Simon, AUT (3,0,0,1,1) 5
11. Franz Zorn, AUT (2,2,0,0,1) 5
12. Jan Klatovský, CZE (2,0,2,0,0) 4
13. Stefan Pletschacher, GER (1,1,1,1,0) 4
14. Jasper Iwema, NED (0,0,0,1,2) 3
15. Bart Schaap, NED (0,1,1,0,1) 3
16. Simon Reitsma, NED (0,1,0) 1
17. Jimmy Truinstra, NED (0,0) 0
18. Johann Weber, GER (0,-,-,-,-) 0
 
Heerenveen (NED) neděle
1. Dmitri Koltakov, RUS (3,3,3,3,3) 15 + 3 v sem. + 3 ve finále / 21 bodů
2. Daniil Ivanov, RUS (2,3,3,3,3) 14 + 3 v sem. + 2 ve finále / 19
3. Dinar Valejev, RUS (3,2,2,3,3) 13 + 2 v sem. + 1 ve finále / 16
4. Martin Haarahiltunen, SWE (3,1,3,3,2) 12 + 2 v sem. + 0 ve finále / 14
5. Franz Zorn, AUT (2,3,3,2,1) 11 + 1 v semifinále / 12
6. Dmitrij Chomicevich, RUS (3,2,2,0,2) 9 + 1 v semifinále / 10
7. Stefan Svensson, SWE (1,2,1,2,3) 9 + 0 v semifinále / 9
8. Niclas Svensson, SWE (1,1,2,2,1) 7 + 0 v semifinále / 7
9. Jimmy Olsén, SWE (2,3,1,0,0) 6
10. Stefan Pletschacher, GER (1,0,1,2,2) 6
11. Harald Simon, AUT (0,1,2,1,1) 5
12. Jan Klatovský, CZE (2,2,0,-,-) 4
13. Johann Weber, GER (0,1,0,0,2) 3
17. Ove Ledström, SWE (1,0,0,1,0) 2
15. Jasper Iwema, NED (0,0,0,1,1) 2
16. Bart Schaap, NED (0,0,1,0,0) 1
17. Jimmy Truinstra, NED (0) 0
18. Simon Reitsma, NED (0) 0
 
Konečné pořadí šampionátu 2018
 
 
At-1
At-2
T-1
T-2
B-1
B-2
Iz-1
Iz-2
H-1
H-2
Suma
1.
Dmitri Koltakov, RUS
19
21
21
19
21
21
20
21
18
21
202
2.
Daniil Ivanov, RUS
14
16
17
17
16
17
19
14
18
19
167
3.
Dmitri Khomitsevich, RUS
15
11
18
16
18
14
17
19
16
10
154
4.
Martin Haarahiltunen, SWE
17
12
8
7
11
13
10
13
10
14
115
5.
Dinar Valejev, RUS
 
 
7
14
4
15
13
13
16
16
98
6.
Franz Zorn, AUT
5
4
7
5
11
8
8
11
5
12
76
7.
Harald Simon, AUT
7
10
5
4
10
10
11
7
5
5
74
8.
Siergiej Karachincev, RUS
17
19
12
11
7
2
 
 
 
 
68
9.
Niclas Svensson, SWE
4
4
10
3
10
4
6
4
10
7
62
10.
Jimmy Olsén, SWE
4
7
5
5
3
6
9
5
8
6
58
11.
Jan Klatovský, CZE
 
 
7
8
7
9
5
3
4
4
47
12.
Stefan Svensson, SWE
5
1
 
 
6
7
1
4
11
9
44
13.
Ove Ledström, SWE
6
10
1
7
2
0
4
5
6
2
43
14.
Johann Weber, GER
3
3
4
1
5
4
6
10
0
3
39
15.
Jasper Iwema, NED
2
0
2
1
3
4
2
4
3
2
23
16.
Igor Kononov, RUS
 
 
10
12
 
 
 
 
 
 
22
17.
Andrey Shishegov, RUS
11
6
 
 
 
 
 
 
 
 
17
18.
Günther Bauer, GER
1
3
1
5
 
 
5
0
 
 
15
19.
Stefan Pletschacher, GER
 
 
 
 
-
0
0
1
4
6
11
20.
Charly Ebner jr., AUT
5
5
 
 
 
 
 
 
 
 
10
21.
Max Niedermaier, GER
 
 
 
 
4
3
2
1
 
 
10
22.
Vladimir Cheblokov, KAZ
2
5
 
 
 
 
 
 
 
 
7
23.
Bart Schaap, NED
 
 
 
 
 
 
 
 
3
1
4
24.
Simon Reitsma, NED
 
 
 
 
 
 
 
 
1
 
1
25.
Tobias Busch, GER
 
 
 
 
-
1
 
 
 
 
1
26.
Aleksandr Kozyriev, RUS
 
 
0
0
 
 
 
 
 
 
0
27.
Pavel Nekrassov, KAZ
0
0
 
 
 
 
 
 
 
 
0
28.
Nikita Toloknov, RUS
 
 
0
-
 
 
 
 
 
 
0
29.
Franz Mayerbüchler jr.
 
 
 
 
 
 
-
0
 
 
0
30.
Jimmy Truinstra, NED
 
 
 
 
 
 
 
 
0
0
0
31.
Simon Reitsma, NED
 
 
 
 
 
 
 
 
-
0
0

 

Další články sekce MS ledy