KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 24. do 1. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

GP Ice Speedway 2020 – Togliatti (sobota)

Text: Werner Schauer / www.speedwaya-z.cz, foto: FIM
GP Ice Speedway 2020 – Togliatti (sobota)
09.02.2020
 

Rus Daniil Ivanov pokračuje ve svém vítězném tažení ledařským Mistrovství světa, také doma v ruském Togliatti vyhrál první závod.


Ačkoliv zprvu měli vrch Dmitrij Chomicevič a zejména Igor Kononov, neporažený v úvodní čtveřici rozjížděk, nakonec se vítězem sobotní části druhého finálového mítinku ledařů stal opět Danil Ivanov. V semifinále jej sice porazil Dinar Valejev, avšak úřadující šampión zabral naplno ve finálové jízdě. na kontě mu již potřetí v řadě přistálo dvacet tabulkových bodů, takže je před zítřejším pokračováním neotřesitelným leaderem aktuální klasifikace. Ačkoliv Lukáš Hutla včera netrénoval a dnes se do depa dostal prakticky až deset minut před rozpravou, skončil čtrnáctý. Magazínu speedwayA-Z se svěřil, že nabyté zkušenosti chce zúročit zítra.

Ice Speedway Gladiators World Championship 2020

Togliatti (RUS) sobota
1. Daniil Ivanov, RUS (3,3,D,3,3) 12 + 2 v sem. + 3 ve finále / 17 bodů
2. Dmitrij Chomicevich, RUS (3,3,3,2,3) 14 + 3 v sem. + 2 ve finále / 19
3. Dinar Valejev, RUS (3,1,2,3,2) 11 + 3 v sem. + 1 ve finále / 15
4. Evgeniy Saydullin, RUS (2,1,2,3,3) 11 + 2 v sem. + 0 ve finále / 13
5. Igor Kononov, RUS (3,3,3,3,1) 13 + 1 v semifinále / 14
6. Dmitri Koltakov, RUS (2,2,3,2,3) 12 + 1 v semifinále / 13
7. Martin Haarahiltunen, SWE (2,0,3,D,2) 7 + 0 v semifinále / 7
8. Johann Weber, GER (2,D,D,2,2) 0 + 0 v semifinále / 6
9. Franz Zorn, AUT (0,2,2,1,1) 6
10. Harald Simon, AUT (1,2,D,1,2) 6
11. Charly Ebner jr., AUT (1,3,1,0,0) 5
12. Stefan Svensson, SWE (0,1,1,2,1) 5
13. Ove Ledström, SWE (1,2,1,1,0) 5
14. Lukáš Hutla, CZE (D,0,2,1,D) 3
15. Jasper Iwema, NED (1,0,0,0,D) 1
16. Bart Schaap, NED (D,1,0,0,0) 1
17. Savely Vedyanov, RUS (náhradník)
18. Vladimir Fadeev, RUS (náhradník)

Průběžné pořadí šampionátu 2020

 

 

A-1

A-2

T-1

T-2

S-1

S-2

Iz-1

Iz-2

H-1

H-2

Suma

1.

Daniil Ivanov, RUS

20

20

20

 

 

 

 

 

 

 

60

2.

Dmitri Khomitsevich, RUS

18

18

18

 

 

 

 

 

 

 

54

3.

Igor Kononov, RUS

14

14

12

 

 

 

 

 

 

 

40

4.

Dinar Valejev, RUS

11

12

16

 

 

 

 

 

 

 

39

5.

Dmitri Koltakov, RUS

12

16

11

 

 

 

 

 

 

 

39

6.

Harald Simon, AUT

16

11

7

 

 

 

 

 

 

 

34

7.

Martin Haarahiltunen, SWE

10

7

10

 

 

 

 

 

 

 

27

8.

Stefan Svensson, SWE

7

10

5

 

 

 

 

 

 

 

22

9.

Franz Zorn, AUT

6

6

8

 

 

 

 

 

 

 

20

10.

Johann Weber, GER

9

1

9

 

 

 

 

 

 

 

19

11.

Niclas Svensson, SWE

8

9

 

 

 

 

 

 

 

 

17

12.

Lukáš Hutla, CZE

4

8

3

 

 

 

 

 

 

 

15

13.

Evgeniy Saydullin, RUS

 

 

14

 

 

 

 

 

 

 

14

14.

Ove Ledström, SWE

5

4

4

 

 

 

 

 

 

 

13

15.

Charly Ebner jr., AUT

2

3

6

 

 

 

 

 

 

 

11

16.

Jasper Iwema, NED

3

5

2

 

 

 

 

 

 

 

10

17.

Sergey Serov, KAZ

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

2

18.

Vladimir Cheblokov, KAZ

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

19.

Bart Schaap, NED

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

1


Další články sekce MS ledy