KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Blíží se 50. Memoriál Luboše Tomíčka

Tisková zpráva Auto klubu Markéta při PSK Olymp Praha, foto: Jan Kobzáň
Blíží se 50. Memoriál Luboše Tomíčka
18.09.2018
 

Memoriál Luboše Tomíčka je nejstarším motoristickým závodem v Praze, který si udržuje vysokou úroveň.

 
Závod, jehož nápad se zrodil při vzpomínce na významného jezdce Luboše Tomíčka, který tragicky zahynul v boji o Zlatou přilbu v říjnu 1968, kde došlo ke kolizi a smrtelnému zranění, je prestižní událostí, která již patří k tradičním akcím hlavního města Prahy.
 
Dne 1. října 2018 od 18:45 startuje jubilejní 50. ročník Memoriálu Luboše Tomíčka, který bude navazovat na plochodrážní víkend v Pardubicích, což slibuje účast špičkových plochodrážních jezdců. Pozvání v této chvíli potvrdili např. „ruská raketa“ Emil Sayfutdinov, třínásobný mistr světa Nicki Pedersen či jeho reprezentační kolega Peter Kildemand. Samozřejmostí je účast nejlepších českých jezdců.
 
Mimo samotný závod, který se každoročně těší velké divácké oblibě je součástí i autogramiáda jezdců, možnost zhlédnutí parkoviště závodních strojů a jiné aktivity, které nabízí doprovodný program pro děti i dospělé.  Závod je vhodný pro plochodrážní fanoušky všech věkových kategorií i pro širokou veřejnost, tedy i pro rodiny s dětmi. Akce je ukončena závěrečným ceremoniálem a tradičním ohňostrojem.
 
Vstupenky jsou v předprodeji již od 180 Kč. Děti do 10 let mají vstup zdarma. Více informací je k dispozici na webových stránkách www.speedway-prague.cz


 


Další články sekce Ostatní