KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Preview 51. ročník Memoriálu Luboše Tomíčka

Text: Šárka Rybenská, foto: AK Markéta Praha
Preview 51. ročník Memoriálu Luboše Tomíčka
03.09.2019
 

Dnešní tisková konference v pražském klubu Lávka odhalila účastníky 51. ročníku Memoriálu Luboše Tomíčka, který se jede mimořádně již tuto neděli.


Na stadionu Markéta probíhá rekonstrukce, kdy má dojít k instalaci umělého trávníku a nového osvětlení včetně sloupů tak, aby stadion vyhovoval jak ploché dráze, tak i pořádání ragbyových turnajů. Původní stanovisko bylo, že se závod pro letošní rok odvolá, s čímž se pořadatelé nechtěli smířit a hledali jakoukoli možnost, vhodnou pro uskutečnění závodu. Od roku 1969 nedošlo k přerušení této tradice a naštěstí se tak nestane ani v letošním roce. Podařilo se na poslední chvíli najít jediný možný termín, a tím je právě neděle 8. září. Velký dík patří pořadateli závodu a jeho zaměstnancům, kteří dokázali vše připravit v tak krátkém termínu. Nyní přípravy finišují a již je zřejmé, že závod neutrpí na kvalitě.

Systém závodu bude pro letošní rok trochu pozměněn. Finálová jízda se nepojede v pěti jezdcích, jak bylo pro tento závod obvyklé. Dva nejlepší závodníci postoupí přímo do finálové jízdy, kde je doplní další dva soupeři, o kterých rozhodne jízda s názvem „last change“. Do té postoupí jezdci, kteří se v základní části závodu umístí na třetím až šestém místě. Nejlepší dva z této jízdy tedy postoupí do finále, které se pojede o čtyřech jezdcích.

Již je obsazeno třináct míst startovní listiny. Nebude chybět Chris Holder, loňský vítěz memoriálu, přijede i jeho mladší bratr Jack a těšit se můžete i na Nielse-Kristiana Iversena z Dánska. Z Německa přijede Michael Härtel a Dominik Moser. Můžete se těšit i na vítěze letošní Zlaté přilby SNP Matice Ivačiče ze Slovinska, Linuse Sundströma ze Švédska, z Ukrajiny dorazí Marko Levishyn. Ze Slovenska přijede David Pacalaj Za Českou republiku nastoupí domácí jezdci Ondřej Smetana, Zdeněk Holub, Jan Kvěch a Petr Chlupáč. Chybět bude Václav Milík, který bude nejspíš bojovat v polské extralize. Do Polska bude zřejmě povolán i Eduard Krčmář. Josef Franc se v pátek účastní MS na dlouhé ploché dráze ve francouzském Morizes a bohužel memoriál také nestihne.

Diváci nebudou ochuzeni ani o doprovodný program. Mohou se těšit na vystoupení bubenické kapely a mužské oko určitě potěší i vystoupení roztleskávaček. Vyvrcholením doprovodného programu pak bude freestylová show bratrů Podmolových s názvem „Podmol Bros SHOW“, kde předvedou své triky v letu po rozjezdu na rampách, při kterých se kolikrát tají dech. Motorky jsou speciálně upraveny tak, aby se daly ve vzduchu dobře chytit.

Všechny milovníky ploché dráhy jistě potěší zpráva o možnosti setkání s jezdci přímo v depu. Přistup, bude divákům umožněn od 14:30 do 15:00 hod. a fanoušci tak budou mít možnost se nejen osobně setkat s jezdci, ale také získat jejich podpis nebo se s nimi vyfotit.

Pořadatelé se letos rozhodli vyjít vstříc nejmladším fanouškům ploché dráhy a start závodu naplánovali již na 16:00 hodin, aby si i děti mohli atmosféru Memoriálu vychutnat až do konce. Navíc mají děti do 15 let vstup zdarma (nevztahuje se na sektor A).

Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketportal. S místenkou bude k dispozici sektor A1 a A2, ve všech ostatních sektorech bude sezení volné. V předprodeji je cena za tribunu A Kč 280,-, do ostatních „volných“ sektorů pak za Kč 160,-. V den závodu budou vstupenky na tribunu A za Kč 400,- a do ostatních sektorů za Kč 250,-. Program závodu bude za Kč 50,-.

Pokladny se otevřou ve 13:00 hodin a stadion bude pro diváky otevřen ve 14:00 hodin., od 14:30 do 15:00 bude divákům zpřístupněno depo a od 15:30 bude na stadionu probíhat doprovodný program. Závod začne v 16:00 hod. slavnostním nástupem. Vyhlášení vítězů je plánováno na 18:45 až 18:50 hod.

Vzhledem k tomu, že startovní listina je velmi vyrovnaná, je celkem reálná šance, že se na stupních vítězů objeví některý z českých jezdců. Přijďte jim tedy vytvořit atmosféru a podpořit je v jejich snažení. Vezměte s sebou i své ratolesti a užijte si příjemný podvečer na stadionu Markéta.
 


Další články sekce Ostatní