KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

V pondělí na Tomíčka

Text: Šárka Rybenská, foto: Jan Kobzáň
V pondělí na Tomíčka
15.09.2016
 

Pozvánka na 48. ročník memoriálu Luboše Tomíčka.


Dovolujeme si Vás pozvat na 48. ročník tradičního závodu, který se od roku 1969 jezdí pravidelně na počest Luboše Tomíčka, jezdce, jenž podlehl následkům zranění při závodu Zlatá přilba v roce 1968. Tento volný závod se jede na 20 jízd základního rozpisu, kde se utká „každý s každým“, postoupí prvních pět jezdců do finálové jízdy, která se jede netradičně na pět kol. Tato finálová jízda určí konečné pořadí. Na včerejší tiskové konferenci byla zveřejněna startovní listina, která je plná zvučných jmen:

1
2 Brady Kurtz
3 Nicki Pedersen
4 Josef Franc
5 Václav Milík
6 Robert Lambert
7 Eduard Krčmář
8 Martin Smolinski
9 Emil Sajfutdinov
10 Peter Ljung
11 Troy Batchelor
12 Daniel Gappmaier
13 Tobias Busch
14 Matěj Kůs
15 Greg Hancock
16 Jurica Pavlic

Startovní číslo 1, je zatím neobsazené. Pořadatelé by na tuto pozici rádi získali vítěze Zlaté přilby, která se pojede na pardubickém stadionu ve Svítkově v neděli, tedy den před tímto závodem. Pokud ale vítězem bude jezdec, který již na listině figuruje, zastoupí ho další jezdec z vítězné trojice.

Přijďte podpořit dne 19. 9. 2016 od 19:00 hod. naše jezdce Václava Milíka, Josefa France, Matěje Kůse i Eduarda Krčmáře, ale i zahraniční esa. Stadion Markéta bude otevřen pro diváky již 16:30 hod. Je připraven bohatý doprovodný program a před začátkem závodu budou mít diváci přístup do depa. Další příležitost ulovit autogram a vidět svého oblíbeného jezdce zblízka budete mít na autogramiádě v 17:45 hod.

Vstupenky jsou v prodeji na www.ticketportal.cz, nebo přímo na stadionu Markéta, U Vojtěšky 11, Praha 6. Vstupné v předprodeji je již od 150,- pro dospělé, pro děti do 15 let je vstup zdarma. Více informací najdete na webu www.speedway-prague.cz.


Další články sekce Ostatní