KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 7. října do 13. října 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

MČR supermoto 2019 – Melk

Ilustrační foto: František Novák
MČR supermoto 2019 – Melk
18.09.2019
 

Předposlední kolo Mistrovství ČR supermoto proběhlo o uplynulém víkendu v rakouském Melku.


O uplynulém víkendu proběhlo páté, předposlední kolo letošního Mistrovství ČR supermota. Na programu bylo závod v rakouském Melku. V hlavní kategorii S1 se z vítězství radoval Erik Provazník, který se tak posunul do čela celkové klasifikace šampionátu, a to o čtyři body před dosavadního lídra Miloslava Řiháka. V dalších kategoriích zvítězili Filip Zika, vítěz kategorie S2 a Pavel Kajgr, který vyhrál kategorii S3 MX. Mezi veterány se z vítězství radovali Jiří Pešek (nad 35 let) a Michael Solík (nad 40 let). Naopak v „dorosteneckých“ třídách se z vítězného tažení mohli radovat Jan Ulman, který byl nejlepší mezi juniory a Hynek Maštalíř, který vyhrál kategorii Elév. Elektrické motorky vyhrál Štěpán Svoboda, který však byl jediným zástupcem této kategorie.

MČR Supermoto 2019 – Melk (AUT)

Třída S1
1. Erik Provazník (Yamaha) 25+25 / 50 bodů
2. Miloslav Řihák (Honda) 22+22 / 44
3. Lukáš Ducháček (Husqvarna) 18+20 / 38
4. Pawel Leskow (POL, Husqvarna) 20+18 / 38
5. Petr Ludvík (Husqvarna) 15+16 / 31

Třída S1 – průběžné pořadí 2019
1. Erik Provazník (Yamaha) 200 bodů
2. Miloslav Řihák (Honda) 196
3. Lukáš Ducháček (Husqvarna) 180
4. Bernhard Hitzenberger (AUT, Yamaha) 142
5. Petr Ludvík (Husqvarna) 126



Třída S2
1. Filip Zika (KTM) 20+25 / 45 bodů
2. Miroslav Stručka (SVK, Honda) 25+18 / 43
3. Tomáš Dvořák (Husqvarna) 22+20 / 42
4. Filip Neuvirt (Yamaha) 18+22 / 40
5. Nikola Stará (Husqvarna) 16+16 / 32

Třída S2 – průběžné pořadí 2019
1. Filip Neuvirt (Yamaha) 213 bodů
2. Filip Zika (KTM) 207
3. Tomáš Dvořák (Husqvarna) 185
4. Nikola Stará (Husqvarna) 148
5. David Kárný (KTM) 135



Třída S3 MX Cup
1. Pavel Kajgr (Yamaha) 25+25 / 50 bodů
2. Jiří Knespl (Yamaha) 22+22 / 44

Třída S3 MX Cup – průběžné pořadí 2019
1. Pavel Kajgr (Yamaha) 250 bodů
2. Jiří Knespl (Yamaha) 196
3. Libor Machát (Yamaha) 124
4. Jan Berger (Honda) 88
5. Petr Vlček (Yamaha) 40



Třída S3 Veteran Cup 35+
1. Jiří Pešek (KTM) 25+25 / 50 bodů
2. David Spáčil (Yamaha) 22+22 / 44
3. Lukáš Žuchovský (SVK, Honda) 20+20 / 40

Třída S3 Veteran Cup 35+ – průběžné pořadí 2019
1. Jiří Pešek (KTM) 247 bodů
2. David Spáčil (Yamaha) 188
3. Zdeněk Zpěvák (Yamaha) 175
4. Lukáš Žuchovský (SVK, Honda) 172
5. Martin Němejc (Suzuki) 160



Třída S3 Veteran Cup 40+
1. Michael Solík (Honda) 25+25 / 50 bodů
2. Miroslav Starý (Husqvarna) 22+22 / 44
3. Aleš Cikánek (Husqvarna) 18+20 / 38
4. Ernst Helten (AUT, Yamaha) 20+18 / 38
5. Mariusz Traczyk (POL, Husqvarna) 16+16 / 32

Třída S3 Veteran Cup 40+ – průběžné pořadí 2019
1. Michael Solík (Honda) 247 bodů
2. Miroslav Starý (Husqvarna) 223
3. Aleš Cikánek (Husqvarna) 198
4. Michal Horálek (Suzuki) 134
5. Libor Bednář (KTM) 115



Třída S5 Junior
1. Jan Ulman (TM) 25+25 / 50 bodů
2. Michal Vlasák (Husqvarna) 22+22 / 44
3. Arturo Kajgr (Yamaha) 20+18 / 38
4. Matěj Kokeš (Husqvarna) 0+20 / 20
5. Remigiusz Traczyk (POL, Honda) 18+0 / 18

Třída S5 Junior – průběžné pořadí 2019
1. Jan Ulman (TM) 250 bodů
2. Michal Vlasák (Husqvarna) 216
3. Arturo Kajgr (Yamaha) 188
4. Jiří Mencl (KTM) 129
5. Matěj Kokeš (Husqvarna) 104



Třída S6 Elév
1. Hynek Maštalíř (Kawasaki) 25+25 / 50 bodů
2. Ondřej Ludvík (Yamaha) 22+20 / 42
3. Matěj Kokeš (Husqvarna) 16+22 / 38
4. Vittorio Kajgr (Yamaha) 20+18 / 38
5. Jakub Machát (Kawasaki) 18+16 / 34
Třída S6 Elév – průběžné pořadí 2019
1. Hynek Maštalíř (Kawasaki) 214 bodů
2. Vittorio Kajgr (Yamaha) 202
3. Matěj Kokeš (Husqvarna) 188
4. Ondřej Ludvík (Yamaha) 188
5. Jakub Machát (Kawasaki) 186



Třída S7 Aku
1. Štěpán Svoboda (Kuberg-Aku) 25+25 / 50 bodů

Třída S7 Aku – průběžné pořadí
1. Kristian Toman (Kuberg-Aku) 144
2. Štěpán Svoboda (Kuberg-Aku) 100
 

 


Další články sekce MČR