KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bou, Raga, Busto, Bincaz a Gelabert

Foto: Repsol
Bou, Raga, Busto, Bincaz a Gelabert
07.11.2018
 

FIM určila pětici permanentních jezdců trialového halového šampionátu.


FIM X-Trial World Championship již za několik týdnů vstoupí do svého dalšího ročníku novodobé historie, která v loňském roce nabídla zcela nový formát závodění. Mezinárodní motocyklová federace FIM v těchto dnech určila pětici jezdců, kteří se stali permanentními závodníky tohoto šampionátu.

Systém závodu zůstává stejný, jako v loňském roce, tedy ze tří trojčlenných skupin prvního kola dále postupuje šest jezdců do druhého kola, ze kterého dva nejlepší postupují do finále. Titul Mistra světa obhajuje španělský multišampión, Toni Bou, který má na svém kontě 12 halových a 12 venkovních, titulů Mistra světa.

Permanentními jezdci pro nový ročník halového světového šampionátu v trialu se stali Toni Bou (Repsol Montesa Honda), stejně jako čtyřnásobným Mistr světa a aktuální světová dvojka, Adam Raga (TRS). Mladý kontingent jezdců je tvořen třemi vynikajícími hvězdami z roku 2018. Jaime Busto (Gas Gas), který v loňské sezoně získal první vítězství v X-Trialu, Benoit Bincaz (Scorpa) a Miquel Gelabert (Sherco), kteří v roce 2018 získali pódium v tomto světovém šampionátu.

Postup do dalšího ročníku má zajištěna první trojice celkové klasifikace nadcházejícího ročníku. K této trojici bude doplněn jezdec, který musí být jiné národnosti, než jezdci z první trojice posledního ročníku. Posledním, pátým permanentním jezdcem, poté bude jezdec, jež musí být mladší 25 let.
 


Další články sekce MS