KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. ledna do 29. ledna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

1. kolo Australian Speedway Mildura

Text: Petr Štola
29.12.2007
 

Domácí Chris Holder zvítězil v zahajovacím závodě australského mistrovství, náš Filip Šitera na velmi dobrém šestém místě.

Domácí juniorský Vicemistr světa Chris Holder (14 bodů) zvítězil v zahajovacím kole australského plochodrážního šampionátu, když dnes triumfoval ve finále A, kde porazil nakonec druhého Camerona Woodwarda (12 bodů), třetího Travise McGowana (12 bodů) a čtvrtého Fredrika Lindgrena (11 bodů), jediného švédského zástupce v této sérii.

 

Náš Filip Šitera (10 bodů) se na olympijském ovále v Mildure skvěle prezentoval, když mu účast ve finále utekla o pouhý bod. Celkové šesté místo si zajistil druhou pozicí v B finále, ve kterém ho porazil pouze domácí Troy Batchelor (12 bodů).

 

"Dráha byla hodně děravá a závody provázelo mnoho pádů. Těší mě, že jsem v poslední jízdě porazil Lindgrena a Screena. Na finále A to ale bohužel o bod nevyšlo," říká Filip Šitera na svých oficiálních internetových stránkách.

 

Druhé kolo australského šampionátu je na programu již 2. ledna 2008, kdy se jede na dráze Gillman Speedway nedaleko Adelaide.

 

Pořadí Australian Speedway Championship po 1. kole:

  1.- Chris Holder (AUS) 20 bodů

  2.- Cameron Woodward (AUS) 18

  3.- Travis McGowan (AUS) 17

  4.- Fredrik Lindgren (AUS) 16

  5.- Troy Batchelor (AUS) 15

  6.- Filip Šitera (CZE) 14

  7.- Cory Gathercole (AUS) 13

  8.- Joe Screen (GBR) 12

  9.- Jason Doyle (AUS) 11

10.- Robert Ksiezak (AUS) 10

 

 

Další články sekce