KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

1. kvalifikace ve Valencii

Text a foto: Petr Štola
1. kvalifikace ve Valencii
04.04.2008
 

Páteční kvalifikace přinesly vítěze v podobě Neukirchnera, Pitta, Cortiho a Busellottiho.

Superbike – 1. kvalifikace

Němec Max Neukirchner zvítězil v první kvalifikaci třídy superbike, když dnes odpoledne zajel čas 1:34,806. Na druhém místě skončil další stroj Suzuki, který tentokrát řídil Japonec Yukio Kagayama. Třetí byla domácí hvězda Carlos Checa, zatímco na čtvrté pozici skončila naopak australská hvězda Troy Bayliss. Skvěle vstoupil do kvalifikačních bojů náš Jakub Smrž, který si po první kvalifikaci zajistil sedmé místo. Napínavost tohoto šampionátu potvrdila i dnešní úvodní kvalifikační podívaná, která nám připravila celkem 16 jezdců v jedné sekundě 26 pak ve dvou!

 

Supersport

Australan Andrew Pitt kraloval kvalifikaci supersportů, ve které se na provizorní značky první řady dostala dále jména druhého Jonese, třetího Fujiwary a čtvrtého Parkese. Matthieu Lagrive z Intermota skončil na dvanácté pozici, William de Angelis byl 25.

 

Superstock 1000

Italové Corti, Giugliano a Polita byli nejrychlejší v litrové superstockové kategorii, kde se na 16. místě umístil náš Jakub Smrž. Barry Burrel byl dvacátý, Michal Drobný skončil na 33. místě.

 

Superstock 600

I v kvalifikaci zvítězil Ital Busellotti, kterého následoval další nováček této třídy, Francouz Baz. Z našich si tentokrát nejlépe vedl Michal Šembera, který byl patnáctý. Skvěle rozjetý Patrik Vostárek bohužel havaroval a kvalifikaci tak ukončil pouze se sedmi absolvovanými koly na 17. místě. Ondra Ježek se oproti tréninku posunul na 21. místo.

 

 

Další články sekce