KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

300 ZGH a ČTT v roce 2008

Text a foto: Larry / AMK Hořice
300 ZGH a ČTT v roce 2008
12.02.2008
 

I v letošním roce, bude AMK Hořice pořádat oba motoristické podniky. Tedy FUCHS OIL 300 zatáček Gustava Havla v termínu 17.- 18.5.2008 a FUCHS OIL Českou Tourist Trophy v termínu 21.- 22.6.2008.

Kdo závody sledujete, tak musíte sami vidět, že se kredit za poslední roky výrazně zvýšil.Loňský jubilejní ročník toho byl jasným důkazem. Padl nejenom traťový rekord, ale i divácký rekord a samotné závody byly oslavou motorismu.

 

Díky dobré práci všech lidí a diplomatického jednání, se podařilo na příštích 5 roků získat generálního sponzora a tím se stal olejářský gigant FUCHS OIL. Není to ale pouze o jednom sponzorovi. AMK Hořice se sklání před vstřícností všech podnikatelů a firem, které pomáhají svými financemi nebo materiálem. Ostatní veškerá práce je potom na samotných pořadatelích. Ti musejí umět diplomaticky vyjednávat, ale také vzít práci do svých rukou. Společným výsledkem, pak je motoristický svátek, který nám závidí kde kdo.

 

To, jak jsou závody v Hořicích oblíbené, jsme se mohli přesvědčit loni, kdy několik dní před závody, vyhořel sklad AMK Hořice. Vůle pořadatelů a nezištná pomoc jezdců, fanoušků, a spolupracujících firem…to byl tým lidí, co dokázal nemožné a jubilejní 45. ročník se tak mohl odjet. Na konto AMK chodily po stokorunách finanční dary od fanoušků, pořadatelů, i od samotných jezdců. Konaly se brigády od rána do noci. Bylo to pro vedení AMK Hořice až dojemné, ale také velmi zavazující.

 

O popularitě závodů v našem městě, bylo napsáno už hodně. To, že věhlas 300 zatáček a České TT z Hořic, sahá daleko za hranice, se také ví. Tento trend stále pokračuje a jak jsem napsal již na začátku, stále se zvedá. Stačí se podívat. O našich závodech se diskutuje na spoustě moto serverů po celé Evropě. Už nyní mohu prohlásit, že zájem je nebývalý. Podávám neustále nové a nové informace na moto weby, samozřejmě, hlavně na ten náš. WWW.AMKHORICE.CZ, nebo WWW.AMKHORICE.CZ/FORUM/. Zde se můžete přesvědčit, že obzvláště na Foru AMK to žije celý rok, nejenom před a po závodech. Celý rok se tam jezdci a fanoušci scházejí a diskutují a to nejenom o závodech v Hořicích.

 

Na letošní závody se chystá i enkláva z Irska a to nejenom jezdecká, ale i divácká. Již dnes víme, kolik kvalitních jezdců, bude v Hořicích na startu. A to nemám na mysli pouze zahraniční jezdce zvučných jmen, ale samozřejmě i naše, české hvězdy. Jsem už nyní přesvědčen, že letošní „Zatáčky“ předčí všechny předešlé ročníky. Pro diváky se chystá několik překvapení, několik změn. Ale o  těch až někdy příště. I na poli veteránského sportu, jsme díky Liboru Kamenickému, zaznamenali výrazný úspěch. Vyhráli jsme jaký si „souboj“ nad německým motoklubem, který ač se nám snažil skoro až škodit, neunesl tíhu okamžiku a jezdci se od něj odvrátili. Tedy i Česká Tourist Trophy v Hořicích žije a žít bude dál, bude si i nadále držet primát nejpočetnějšího zastoupení jezdců. AMK Hořice rozjel i projekt pro mládež, tedy pro mladé adepty této motoristické discipliny. I zde po dvou letech činnosti slavíme první úspěchy. I o činnost tohoto týmu , se dočtete více na našich webových stránkách.

 

 

Další články sekce