KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

41. ročníku Memoriálu Luboše Tomíčka

Tisková zpráva AK Markéta Praha
41. ročníku Memoriálu Luboše Tomíčka
03.08.2009
 

5. září od 18:00, Praha - stadion Markéta. Nová éra a nový termín Memoriálu Luboše Tomíčka na ploché dráze.

Nejstarší motocyklový závod v Praze se jezdí každoročně na počest našeho slavného československého plochodrážního reprezentanta Luboše Tomíčka, který při závodě o Zlatou přilbu ČR v roce 1968 podlehl následkům těžkého zranění. K uctění jeho památky uspořádal Auto Klub Markéta již 40. úspěšných ročníků memoriálu L. Tomíčka, na který se pravidelně sjíždí výběr předních světových jezdců.

Tento závod byl v minulosti vždy pevně termínově svázán právě se závodem o Zlatou přilbu. Letos se však pořadatelé po zvážení všech argumentů, často i protichůdných, rozhodli změnit termín závodu. Letošní ročník se tak bude poprvé konat v sobotu 5. září v 18 hodin. Právě 41. ročník bude zahajovat novou koncepci tohoto slavného závodu neodmyslitelně spjatého s Prahou 6. Pořadatelé tak chtějí přiblížit tento závod nejen skalním plochodrážním fanouškům, ale i mládeži a rodinám s dětmi a zařadit ho mezi pravidelné velké sportovním akce, které se v Praze konají počátkem školního roku.

Ani při letošním 41.ročníku nebude chybět výběr předních světových jezdců. V současné době se vyjednává start s řadou předních světových jezdců Anglie, Švédska, Dánska, Polska, USA, Ruska, Slovinska, Maďarska, Německa a Itálie. Dnes je již přislíben start loňského vítěze Grega Hancocka a zájem má i současný úřadující mistr světa Nicky Pedersen.

Doprovodný program - MOTO DEN
Součástí dne závodu bude také bohatý doprovodný program zaměřený na mladé začínající motocyklisty, s názvem Den Moto: jezdíme rádi a je to znát.

Hlavním cílem akce je oslovit žáky základních škol a studenty středních škol, kteří rádi jezdí na kolech, moloobsahových motocyklech nebo skútrech a chtěli by jezdit také bezpečně. Ukázat jim, jak získat dovednosti v řízení jednostopých vozidel a ovlivnit jejich chování v silničním provozu tak, aby se snížil počet dopravních nehod a z nich vznikajících zranění a úmrtí této mladé skupiny řidičů.

Cílovou skupinou, pro kterou je moto den připravován, jsou tedy žáci základních škol s rodiči, studenti pražských středních škol a škol seznámených s kampaní „Zranitelný řidič“.

Program bude probíhat formou osobního zapojení návštěvníků do moderovaných soutěží a otázkových kvizů s cenami a tím rozšiřování jejich znalostí v silniční dopravě dále budou mít možnost shlédnou ukázky moderního bezpečnostního oblečení a jeho používání, osvojit si dovedností v ovládání kol a motocyklů a zdokonalit se v nich.

Specialitou bude soutěž o to kdo přinese nejzajímavější cyklistickou nebo motocyklovou helmu (ať již historicky, tvarově nebo barevným řešením). První desítka nejlepších unikátů bude odměněna helmami.

Informace z plochodrážního světa
Nejbližší mezinárodní závody, kterých se zúčastní i čeští plochodrážní zástupci se uskuteční v neděli 23. srpna v Dánském Holstedu a v Ruském Togliatti. Dánsko bude hostit finále Mistrovství světa družstev složených z juniorů do 19 let. Česká sestava bude složena z Pavola Pučka, Jana Holuba, Michaele Hádka a Václava Milíka. V Togliatti bude hájit české barvy Josef Franc, Matěj Kůs a Marin Málek při finále Mistrovství Evropy jednotlivců.


Další články sekce