KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

4th The Tough One pro jezdce KTM

Tisková zpráva KTM; Foto: KTM / J. Edmunds
4th The Tough One pro jezdce KTM
27.01.2008
 

Extrémní enduro The Tough One, jehož čtvrtý ročník se konal tento víkend, se stal kořistí tovární dvojice KTM David Knight Tadeusz Blazusiak.

V britském Nantmawr Quarry nedaleko Oswestry, se o tomto víkendu konal extrémní enduro sprint, který nese název The Tough One. Závod byl pro letošní ročník doplněn o další náročné sekce v podobě přejezdů kmenů stromů, množství skal a nejnáročnějších výjezdů a sjezdů.

 

Startovní listina byla omezená maximálně padesátkou startujících, přesto si diváci i jezdci přišli na své. V neustálém dešti byl od prvního kola na čele tovární jezdec KTM David Knight, čerstvý vítěz závodu GNCC v USA. Své vedení si „Rytíř“ udržel až do cíle závodu, který byl sice oproti minulosti odstartován o hodinu dříve, ale který se i tak dojížděl za tmy.

 

Na druhém místě dokončil závod Polák Taddy Blazusiak, rovněž člen továrního týmu KTM. Blazusiak, vítěz loňského legendárního závodu „Last Man Standing“ v USA, začal závod na čtvrté pozici, ze které se později probil až na konečné druhé místo.

 

Poslední pozici na stupních pro vítěze si dobrou jízdou zabezpečil specialista na extrémní endurové závody Wayne Braybrook, jinak někdejší vítěz „Pekelných bran“ – závodu Hells Gate.

 

 

Další články sekce