KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

6,5 milionu Euro pro Lorenza

Zdroj: Motociclismo, motogp.it, foto: Fiat Yamaha
6,5 milionu Euro pro Lorenza
18.08.2009
 

To je částka, kterou údajně může španělský jezdec dostat od továrny Ducati za podpis smlouvy.

Španělské Motociclismo dnes přišlo se zajímavým článkem. Podle nich může Jorge Lorenzo dostat od továrny Ducati za případný podpis smlouvy až 6,5 milionu Euro za sezonu, přičemž smlouva je nabízená na dva roky.

Italská továrna totiž řeší velký problém, a sice zdravotní stav Casey Stonera, který se v kritických předpovědí blíží dokonce až do fáze ukončení kariéry. V takovém případě by Italové neměli momentálně jezdce, který je schopen pravidelně zasahovat do bojů o stupně vítězů. Pokud Lorenzo nabídku odmítne, je Ducati připravená podle Motociclisma nabídnou smlouvu Dani Pedrosovi, a to i přestože HRC oznámilo, že počítá s tímto Španělem i pro roky 2010 a 2011.

A jak je to u Yamahy? Nabídka od Ducati na 6,5 milionu ročně by bylo druhou nejvyšší gáží v MotoGP, když absolutní jedničkou je smlouva Valentina Rossiho, který pobírá od Yamahy ročně nedostižných 14 milionů Euro. Jorge Lorenzo má letos plat 2 miliony a od Yamahy dostal nabídku na stoprocentní navýšení, čímž by překonal i samotného Casey Stonera, který bere od Ducati 3,8 milionů Euro ročně.

Když španělské Motociclismo začalo házet těmito ciframi, reagovalo italské motograndprix.it, které oslovilo s konkrétní otázkou na aktuální „přestup“ k Ducati samotného Marcose Hirchta, tedy manažera Jorge Lorenza. „Ano, Ducati je jedna z možností,“ řekl Hircht serveru motograndprix.it. „Pro nás je ale důležité, aby byl motocykl s možností vyhrát šampionát a v této době je k tomu nejlepší Yamaha.“

Jak vše dopadne se jistě dozvíme v nejbližší době. Jak dále totiž prozradil Hircht, konečné rozhodnutí kde bude Lorenzo jezdit v roce 2010 může padnout třeba již zítra, nebo třeba v Indianapolis...


Další články sekce