KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. května do 4. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

A jaká bude sezóna 2008?

Text: Yvona Kneblová
A jaká bude sezóna  2008?
20.03.2008
 

Loňská sezóna Czech Drag Serie Mistrovství ČR dragsterů byla z mého pohledu úspěšná, říká Yvona Kneblová z pořádající agentury Knebl Drag Promotion.

Velice povedený a nezapomenutelný mezinárodní závod v Hoškovicích, dva noví pořadatelé – Warriors Pilsen MC a Motoklub Predators. Noví jezdci, nové stroje, nové rekordy.

 

A jaká bude sezóna  2008?

Sezóna začne jezdcům  testovacím dnem, který se už několik let pravidelně koná na letišti v Hoškovicích. To je obrovská výhoda, protože jezdci si zde mohou vyzkoušet naostro svoje stroje. Technický komisař prohlédne motocykl, zjistí, zda technický stav motocyklu odpovídá předpisům dané třídy, vystaví  Průkaz sportovního motocyklu a jezdcům jsou přidělena startovní čísla.

 

Pak už nezbývá než trpělivě čekat na termín prvního závodu. Seriál Czech Drag Serie – Mistrovství ČR dragsterů začíná tradičně závodem 3. května na letišti v Hoškovicích. 21.-22. června se jezdci opět sejdou v Hoškovicích, ale tentokrát na mezinárodním závodě, kde jim budou dělat společnost jezdci a týmy z Itálie, Maďarska, Rakouska, Německa, Holandska. Přehlídka toho nejlepšího z Evropy co můžete u nás vidět. Na tento závod se všichni moc těšíme. Hned týden nato, 28. června se seriál přesune  jihozápadním směrem na letiště Tchořovice (u Blatné). 19.-20. července bude závod Czech Drag Serie součástí Pažout Motomejdanu na letišti v Bechyni. O mistrech se bude rozhodovat na posledním závodě seriálu, 30. srpna tradičně v Hoškovicích.

 

Naše závody se pořádají podle evropských sportovních řádů. Technické předpisy a jednotlivé třídy jsou totožné s evropskými. Nic se tady nemění. Všechno zůstává stále stejné a tak není problém, aby naši jezdci jeli jakýkoliv závod v Evropě a naopak zahraniční jezdci u nás.

 

 

Další články sekce