KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Abaja - 1. den Mugello

Text: Jiří Mikšík a TZ
Abaja - 1. den Mugello
30.05.2008
 

První den se Abájovi dařilo nejen v dopoledním suchém FP1, ale i v následovním kvalifikačním tréninku, kdy se \"Abája\" dlouho držel hodně vepředu..., ale nakonec přece jen skončil v Top ten.

 

 

Déšť, déšť, déšť. To je Mugello 2008. 

Stejná situace jako před 2 roky, kdy se Abaja po první kvalifikaci dostal na 3.příčku ve 125 GP. Dnes nedosáhl tak vysoko, konkurence je přece silnější.

Už ranní trénink vypadal velmi nadějně. Abaja, kterému nedělá déšť problémy, se umístil na 7. místě. Nikdo však nejásal předčasně. Kolem poledne se zatáhlo a spustil se liják. Propršely stopětadvacítky, královská kubatura a přišly dvěstěpadesátky.

 

Začátek nebyl nijak rychlý, jezdci zkoušeli, co jejich stroje na vodě dokáží. I Abaja se držel až v druhé desítce. Hlavní mechanik vybral speciální mokré pneumatiky, takže kvalifikace probíhala pod dohledem odborníka z DUNPLOPu. Dobrá volba. Dobře nastavený stroj a dobře vybrané obutí. Po zastávce v boxu začal Abaja tahat, zlepšoval se kolo od kola. Dokázal držet krok se špičkou. Výsledné 9. místo a čas 2:08,521.

 

 

"I když hustě pršelo, cítil jsem, že stroj je dobře naladěn a sedí. Mohl jsem se na něj spolehnout. Chytil jsem rychlou skupinu jezdců a posledních 15 minut se mi podařilo se jí držet. Jsem spokojen,   top speed by mohl být lepší", sdělil Abaja svoje pocity z první kvalifikace.

 

 


Další články sekce