KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Abaja po II. kvalifikaci

Text: Jiří Mikšík a TZ, Foto: Cardion AB Motoracin
Abaja po II. kvalifikaci
13.04.2008
 

Brněnský jezdec Karel Abraham se svou Aprilii RSW LE zajel ve druhé kvalifikaci až 16. místo a do zahajovacího závodu dnešního dne vystartuje ze 4. řady. Se svým výkonem nebyl Abája spokojen, ale všichni jeho příznivci dobře vědí, že starty jsou jeho silnou zbraní!

A zde je TZ českého týmu Cardion AB Motoracing:

"I přes nepříznivou předpověď se vyčasilo, teploty vyskočily nad 15 stupňů, podmínky pro dobré umístění byly optimální. V loňském roce Abaja v Estorilu zajel pěkné 10. místo. Bohužel, ani druhá kvalifikace nesplnila očekávání ani jezdce ani týmu. Kája bude startovat ze 16. místa. Čas sice zlepšil, ale pozice zůstala stejná."

 

A co řekl Karel "Abája" Abraham po QP2:

„Nastavení motocyklu bylo v pořádku a výběr pneumatik byl také bez problémů. Udělal jsem však taktickou chybu. Snažil jsem se dosáhnout dobrého času sám, ale to se mi nedařilo. Nebyl jsem zcela koncentrován, nepodařilo se mi ani chytit se jiného jezdce. Nejsem spokojen ani s výkonem ani s umístěním. Myslím, že stroj i já máme na víc. Prostě jsem nezvládl taktiku. Trať v Estorilu mi vyhovuje a tak snad v závodě napravím chybu z kvalifikačního tréninku.“

 

 

Další články sekce