KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Adam Raga je připraven na Barcelonu

Tisková zpráva Gas Gas
Adam Raga je připraven na Barcelonu
31.01.2008
 

Španělský trialový jezdec Adam Raga je připraven na halový závod Mistrovství světa ve španělské Barceloně.

Adam Raga (Gas Gas) je připraven na druhý závod halového Mistrovství světa v Trialu, který se v neděli 3. února odehraje od 17:00 hodin v barcelonské hale Palau Sant Jordi. Raga si na konci loňského roku zranil pravou ruku, toto zranění pociťoval ještě i při úvodním závodě MS Indoor Trial v Marseille. Nyní se však již španělský jezdec cítí lépe a především připraven na další nároční závod.

 

„V těchto dnech normálně cvičím, ale stále na to zranění myslím,“ říká šestinásobný Mistr světa pocházející ze španělské Ulldecony. „V Marseille jsem nejezdil v nejlepší zdravotní kondici a přesto jsem dokázal skončit na pódiu. Dodává mi to velkou sebedůvěru. Barcelona je závodem, který mám rád. Minulý rok byl ovšem hodně špatný, skončil jsem tam šestý. Doufám, že letos to bude lepší. V Barceloně jsem již čtyřikrát vyhrál a nyní chci páté vítězství!“

 

V letošním roce byl šampionát halového trialu zkrácen na šest závodů, o to více je důležitý výsledek z každého podniku. Chybět při této příležitosti samozřejmě nebudou silný Katalánec Jeroni Fajardo, Britové Doug Lampkin a James Dabill, skvělý Japonec Takahisa Fujinami a samozřejmě Toni Bou s Albertem Cabestanym, tedy dvojice jezdců, která v Marseille skončila před Adamem Ragou.

 

Barcelonský závod bude mít 13 sekcí s devíti překážkami v prvním kole. Polovina sekcí bude inspirovaná Čínou a navrhl jí Bernard Estripeau. Mezi výjimečné elementy patří sekce s čínskou zdí, která má připomenout důležitost a velikost katalánského závodu. Obecně totiž platí, že kdo skončí vysoko v Barceloně, skončí vysoko i v celkové klasifikaci Mistrovství světa.

 

Stav MS Indoor Trial po 1. závodě:

1.- Toni Bou (Montesa) 10 bodů

2.- Albert Cabestany (Sherco) 8 bodů

3.- Adam Raga (GAS GAS) 6 bodů

4.- Takahisa Fujinami (Montesa) 5 bodů

5.- Jeroni Fajardo (Beta) 4 body

 

 

Další články sekce