KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Aktuálně z IDM Lausitz, pátek

Text: Jiří Mikšík, Foto: TZ
Aktuálně z IDM  Lausitz, pátek
26.04.2008
 

Na EuroSpeedway - tedy Lausitzringu se začalo volnými tréninky skvěle obsazené mezinárodní mistrovství Německa silničních motocyklů. A mezi favority v supersportech patří i mladý muž na snímku, vloni třetí v Evropě na stejném okruhu, Ondra Ježek se svou Kawasaki.

A kromě českých jezdců, kteří jsou permanentně uvedeni ve startovní listině celého seriálu sezóny 2008, jsme dnes v paddocku viděli například i:

Spolukomentátora české verze Eurosportu a zároveň vynikajícího závodníka Miloše Čiháka na superbikové Suzuki GSX-R 1000, či také Jiřího Brože na Kawasaki ZX-6R, který bude startovat v supersportech a rovněž Nicol Marconeho a Jakuba Jantulíka, startujících ve třídě 125 GP na motocyklech Honda.

Dnešní den provázelo proměnlivé počasí, první tři volné tréninky všech kubatur se jely na mokru, odpoledne už trať oschla. Jezdci, kteří zde startují poprvé, jako například čerstvý vítěz Evropského poháru z Cartageny Michal Filla s Yamahou YZF R6, tak neměli moc možností optimálního nastavení svých motocyklů na očekávané závodní počasí, tedy na sucho.

A jen závěrem, kromě zítřejších kvalifikačních tréninků všech kubatur pojedou svůj první závod jezdci na supersportech a to s bohatou českou účastí: Ondřej Ježek, Michal Filla, Jiří Brož a pochopitelně i rychlá mladá žena Markéta Janáková

Pro české milovníky historických motocyklů - Lausitz zas není tak daleko od našich hranic - je možnost vidět LIVE závod historických sidecarů na EuroSpeedway.


Další články sekce