KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Alex de Angelis k Yamaze?

Foto: Honda
Alex de Angelis k Yamaze?
17.09.2009
 

Massimo Meregalli přiznal jednání s Alexem de Angelisem o vstupu do WSBK.

Stálá nejistota odchodu Bena Spiese z továrního týmu Yamahy WSBK nutí manažera tohoto týmu poohlížet se po případných náhradách. Navíc jistotu nemá Meregalli ještě ani ve druhém jezdci Tomu Sykesovi, takže je zcela logické, že musí rychle jednat. Jednou z možností je Alex de Angelis ze San Marina.

„Ano, je to pravda. Zatím není nic dohodnuto, ale mluvil jsem s Alexem o možnosti startu v našem týmu. Je jasné, že jezdci MotoGP chtějí v tom šampionátu i nadále zůstat, ale myšlenka dostat de Angelise do našeho týmu je velmi zajímavá,“ říká Massimo Meregalli.

Navíc je zde i možnost zcela nové dvojice hájící zájmy továrny Yamaha. Pokud totiž nebude prodloužená smlouva se Sykesem a Ben Spies se rozhodne odejít do MotoGP, je tu stále Cal Crutchlow, který má smlouvu s továrnou Yamaha i na rok 2010. Pak by za jistých okolností mohla vzniknout nová dvojice de Angelis-Crutchlow. „Je divné, že Cal hovoří o Moto2, když má s námi smlouvu na dva roky. Musel by jí z nějakého důvodu rozvázat,“ dodává manažer továrního týmu Yamaha WSB, pan Massimo Meregalli, který odmítá diskutovat na téma supersportového továrního týmu Yamahy, o němž se hovoří, že bude pro příští sezonu zrušen.


Další články sekce