KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Allez, allez France!

Tisková zpráva Lukáše Šembery
Allez, allez France!
17.05.2009
 

Pokus o zisk prvních bodů se Lukáši Śemberovi ve francouzském Le Mans nezdařil. A přitom za náročných povětrnostních podmínek chybělo docela málo.

Na vítězný pokřik po závodě stopětadvacítek to v boxu týmu Matteoni racing nevypadalo, nicméně s progresem a celkovým výkonem nováčka ve světovém šampionátu byl tým spokojen. Na Lukáši Šemberovi však bylo znát zklamání z pádu a tím pádem nepovedeného závodu, obzvláště když první bodový úspěch byly tak blízko.

Lukáš Šembera:
„Tak nějak jsem byl připravený, že v zemi galského kohouta bude hodně proměnlivé počasí. Z dřívějšího sledování závodů v televizi si snad ani nepamatuji, kdy naposledy v Le Mans nepršelo a tak mne ani nepřekvapilo, když v pátek okolo poledne opravdu drobně začalo. Pro mne to bylo o to těžší, že jsem trať znal opravdu jenom z televize a z počítačové simulace na Playstationu. Realita je však přeci jenom jiná. Mému jízdnímu stylu vyhovovala hned od začátku a myslím, že bude rozhodně patřit mezi ty oblíbenější, což se nakonec potvrdilo již v prvním volném tréninku, kde jsem postupně zrychloval na trati, která osychala a tak jsem se v pátek umístil na 22.místě. Ranní sobotní trénink se jel znova za mokra a já se ve volném tréninku pohyboval znova okolo 20-té pozice, přičemž ke konci tréninku když trať začala osychat a ostatní jeli na suchých pneu, tak já trénink dojel na mokrých, takže mne samozřejmě ve výsledcích soupeři přeskákali. Nic jsem si z toho však nedělal, protože základem byla kvalifikace a ta se mi vydařila. V závěru jsem však již stejnou chybu z rána, kdy jsem zaváhal se změnou obutí, neudělal. Možná jsem však mohl do boxu zajet přeci jenom o něco dříve, protože takhle mi zbylo jen jedno rychlé kolo, ve kterém jsem si vybojoval 18-té místo na startu. I když se nedělní warm up jel za sucha, tak do závodu všichni obuli mokré pneu. Věřil jsem si na dobrý výsledek, protože ve warm upu jsem dokázal dost podstatně zrychlit a moje ztráta na nejlepší se ztenčila. Motorka jela skvěle i na rovinkách a měla vyšší top speed. V zaváděcím kole jsem však z nevysvětlitelných příčin hned po výjezdu ze šikany spadl. Motorku mechanici dali na startovním roštu do pořádku. Start se mi nepovedl, protože jsem musel ubrat, když soupeři přede mnou  vynechal motocykl. O nějakou pozici jsem se propadl. Navíc pak během prvního kola znova přede mnou havaroval další jezdec a to tak, že jeho motocykl a i on sám mne vytlačili z trati a já ho nechtěl přejet. Tak jsem začal pěkně od podlahy, tedy ze zadu. Postupně jsem se dotáhl na skupinku přede mnou, a i díky zaváhání soupeřů se posouval vpřed. Při předjíždění Holanďana Iwemy jsem však dostal high sidera. Běžel jsem k motorce, ovšem poškozená spojka mi neumožnila pokračovat v závodě. Jsem trochu zklamaný, protože jsem měl na to urvat nějaký ten bod do klasifikace, jak se později ukázalo, protože těm soupeřům, které jsem dojel a mohl je předjet se to podařilo. Nedá se nic dělat, musím bojovat dále, ale jinak jsem se svým výkonem a postupným zlepšováním spokojený.“


Další články sekce