KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

AMA National Enduro odstartovalo v Sumteru

Text: Petr Štola; Foto: KTM / A. Campbel
AMA National Enduro odstartovalo v Sumteru
29.01.2008
 

Národní endurová série USA odstartovala prvním závodem v Sumteru (SC), kde se podařilo jezdcům továrny KTM získat double.

Jezdci týmu Red Bull KTM získali v americkém Sumteru první a druhé místo v zahajovacím závodě tamního národního šampionátu endura. Za slunného počasí se vydal vstříc obhajobě titulu Američan Mike Lafferty, který vedl v prvních speciálních etapách. Od prvních metrů závodu se za něj zařadil jeho nový týmový kolega Russell Bobbitt, který na něj neztrácel nikdy více jak dvě sekundy. Až do třetího kontrolního bodu bylo pořadí na prvních dvou místech velmi vyrovnané, pak ovšem ztratil Bobbitt 40 sekund. V poslední sekci zadělal na drama samotný Lafferty, který v jejím průběhu havaroval a ztratil tak několik důležitých sekund. Russel Bobbitt byl nakonec v této závěrečné pasáži nejrychlejší, nicméně ani 15 sekund, o které byl ve čtvrté etapě rychlejší než Lafferty, mu na celkové vítězství nestačilo.

 

Z vítězství v zahajovacím závodě AMA National Enduro se tak radoval osminásobný šampión USA Mike Lafferty. Úspěch týmu Red Bull KTM podtrhnul druhým místem Russell Bobbitt. Třetí místo si vybojoval s Yamahou startující Barry Hawk.

 

„Jsem vítězstvím vzrušený,“ říkal v cíli Mike Lafferty. „Russell jezdil celý závod velmi dobře, neustále na mě dotíral. Jsem pyšný, že jsem dokázal zvítězit právě před ním a před několika dalšími velmi silnými jezdci.“

 

Americká národní endurová série pokračuje druhým kolem 24. února, kdy se jede v Greensboro (GA).

 

Výsledky prvního závodu AMA National Enduro:

1.- Mike Lafferty (KTM) 30 bodů

2.- Russell Bobbitt (KTM) 25 bodů

3.- Barry Hawk (Yamaha) 21 bodů

4.- Jason Raines (Yamaha) 18 bodů

5.- Jesse Robinson (Kawasaki) 16 bodů

 

 

Další články sekce