KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. května do 4. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

AMA National Hare & Hound Series Lucerne

Text: Petr Štola; Foto: KTM / A. Campbel
AMA National Hare & Hound Series  Lucerne
29.01.2008
 

V kalifornském Lucerne Valley odstartoval národní orientační šampionát USA v enduru. Obhájce titulu David Pearson vítězstvím ukázal kam až sahají jeho letošní ambice.

David Pearson ukázal, proč na svém motocyklu KTM vozí startovní číslo 1. Noční déšť vytvořil v pouštním terénu solidní podmínky, které nezdvihaly oblaka prachu při jízdě jednotlivých jezdců, což je vždy průvodní jev závodu této kategorie.

 

David Pearson, jezdec týmu Red Bull KTM Factory, závod na 130 kilometrů rozdělen do dvou stejně dlouhých okruhů, skvěle začal, když po třetí kontrole šel bezpečně na vedoucí pozici, kterou si s náskokem třiceti sekund udržel až do cíle.

 

„Nejlepší bylo dnes ohlédnout se v polovině závodu za sebe a nikoho tam nevidět. Od té chvíle jsem věděl, že jediná osoba, která mě může připravit o vítězství, jsem já sám. Nehodlal jsem to ovšem připustit,“ uvedl spokojený vítěz v cíli závodu.

 

Pearsonův týmový kolega David Kamo dokončil tento závod na třetím místě a doprovodil tak svého zkušenějšího kolegu na cílovém pódiu.

 

„Kéž by mi tato forma vydržela stále. Má KTM jela tento víkend vynikajícím způsobem. Moc jsem se jízdou bavil a mám z pódia nesmírnou radost,“ řekl nový jezdec továrního týmu Red Bull KTM.

 

AMA National Hare & Hound Series – Lucerne Valley

1.- David Pearson (KTM) 30 bodů

2.- Destry Abbott (Kawasaki) 25 bodů

3.- David Kamo (KTM) 21 bodů

4.- Nicholas Burson (Kawasaki) 18 bodů

5.- Taylor Davis (Suzuki) 16 bodů

 

 

Další články sekce