KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Andrea Dovizioso a jeho první vítězství

Zdroj: Dr. Martin Raines, foto: Honda
Andrea Dovizioso a jeho první vítězství
13.08.2009
 

Po třech závodech, kdy neviděl cíl, se Ital Andrea Dovizioso konečně dočkal vítězství v závodě MotoGP.

Vítězství v Doningtonu bylo nejen pro továrního pilota Repsol Hondy milníkem v kariéře. Andrea Dovizioso se totiž stal čtvrtým nejmladším italským jezdcem, který vyhrál závod nejprestižnější třídy MotoGP. Před ním zvítězili v ještě mladším věku svého života Giacomo Agostini, Valentino Rossi a Marco Melandri.

Dovozioso se ovšem stal i pátým italským jezdcem, který vyhrál závod ve třídě MotoGP, 250cc i 125cc, tedy ve všech aktuálních kategoriích, ve kterých se Grand Prix jezdí. Zařadil se tak po bok svých krajanů Lucy Cadalory, Lorise Capirossiho, Valentina Rossiho a Marca Melandriho.

Dovizioso je také teprve druhým jezdcem, který dokázal s motocyklem značky Honda zvítězit po zavedení kategorie 800c, tím prvním je jeho týmový kolega Dani Pedrosa.

Vítězstvím v Doningtonu se Dovizioso stal také teprve druhým jezdcem, který na tomto okruhu dokázal vyhrát závody ve všech aktuálně vypsaných kategorií. Vedle letošního vítězství ve třídě MotoGP, totiž Dovizioso v Doningtonu slavil vítězství v roce 2004, kdy se radoval ve třídě 125cc a v roce 2007, kdy naopak ve třídě 250cc. Stejný úspěch zaznamenal v Doningtonu již jen fenomenální Valentino Rossi.


Další články sekce