KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Andrea Toušková bojovala v Brně

Tisková zpráva Eurowag Junior Racing Teamu
Andrea Toušková bojovala v Brně
03.07.2008
 

Eurowag Junior Racing tým bojoval o body MČR na Memoriálu Františka Šťastného v Brně.

Mistrovství ČR pokračovalo minulý víkend druhým závodem - Memoriálem Františka Šťastného na Automotodromu v Brně, kde nechyběl ani Eurowag Junior Racing tým, který se sem přesunul ze čtvrtého závodu německého šampionátu seriálu IDM na legendárním okruhu Sachsenring.

 

Oba jezdci Eurowag Junior Racing tým – Karel Májek a Andrea Toušková se těšili na první možnost otestovat nový povrch Masarykova okruhu. Volné testování bylo na programu v pátek a během něj měla pád talentovaná Andrea Toušková, která se snaží se co nejlépe prosadit. Její karambol byl naštěstí lehký a bez zranění.

 

První kvalifikace byla pro změnu smolná pro jejího stájového kolegu Karla Májka. Karel měl 6. kole pád, jehož součástí byl i let nad motocyklem a výsledkem zraněný levý kotník. Protože je ale Karel bojovník, nastoupil také do druhé kvalifikace, ale nemalá bolest a omezená hybnost vyvrknutého kotníku mu zabránily zajet kvalitní čas… Navíc po kontrole Karlova stroje mechanik zjistil, že během pádu došlo ke střetu motocyklu s překážkou - tuto skutečnost také potvrdili i tratoví komisaři… Protože měl motocykl natolik porušenou geometrii, že nebylo možné opravit tyto škody na místě, a i pilot Karel Májek byl zraněn, což znamenalo nemožnost 100% nasazení v závodě, rozhodl manažer Eurowag Junior Racing týmu Jiří Šrámek neriskovat a zrušil start Karla do vlastního závodu. Eurowag Junior Racing tým tak reprezentovala pouze Andrea Toušková, která se utkala s dalšími 23 piloty a v kvalifikaci zajela 11. čas, což jí vyneslo celkem 11. místo na startovním roštu. V závodě samotném se Andree start nadmíru povedl a posunula se vpřed. Během závodu svedla několik jezdeckých soubojů a zlepšovala si svůj čas na kolo. Do cíle nakonec dojela na  10. místě celkově, v klasifikaci MČR jí patří 6. místo a v hodnocení juniorů místo 4., což nejsou špatné výsledky…

 

Dalším sportovním podnikem Eurowag Junior Racing týmu je pátý závod německého šampionát seriálu IDM, který se koná tento víkend (5. - 6.7.) v Rakousku na horském okruhu Salzburgring. Dle manažera týmu Jiřího Šrámka pojede tým v plném složení, pokud se podaří v krátkém čase mezi závody opravit stroj Karla Májka.

 

 

Další články sekce