KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Anthony West pojede SSP

Text: Jiří Mikšík Foto: Kawasaki
17.10.2008
 

Už během sezóny bylo jasné, že australský \"vodník\" Anthony West bude muset uvolnit místo ve světě MotoGP v týmu Kawasaki Italovi Marco Melandrimu a sám se bude muset ohlédnout po jiném angažmá. A ačkoliv byl stále ujišťován, že se Kawasaki o něho dál postará, tak skutek utek.

A nyní během závodů Grand Prix Sepang v Malajsii oznámil Anthony West svůj nový tým na rok 2009. Bude to stáj Stiggy Motorsport Honda, ve které pojede Anthony West sezónu 2009 v supersportech, tedy ve třídě, kde se mu zatím dařilo nejlépe. Vždyť stačí vzpomenout jeho hostování před dvěma roky v týmu Yamaha, kdy ze tří startů dvakráte vyhrál.

A nyní tedy pojede u svého dlouholetého přítele a bývalého jezdce Grand Prix dvěstěpadesátek, u "Stiggyho", tedy Johana Stigefelta .

"Už se moc těším, a jsem rád , že jsem u Stiggy Teamu. Stiggy je můj dávný přítel a také týmový kolega z roku 2003 ze třídy dvěstěpadesátek. Jednou jsem mu z legrace řekl, ať si sám otevře závodní tým a on to k mému velkému překvapení učinil", směje se australský jezdec West.

A jeho nový týmový šéf Johan "Stiggy" Stigefelt říká: "Oba dva jsme přišli ze světa Grand Prix ze třídy do 250 ccm a známe se dobře. Já vím, že Anthony je velmi talentovaný jezdec, velký bojovník a ten, kdo umí vyhrávat závody. To je pro příští rok ten pravý jezdec pro náš tým".


Další články sekce