KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Antonín Klátovský třetí v St. Johannu

Text: Petr Štola
Antonín Klátovský třetí v St. Johannu
07.01.2008
 

Třetí a šesté místo vybojoval Antonín Klátovský při svých prvních letošních startech na ledové ploché dráze.

Na rakouském ledovém oválu v St. Johann im Pogau zahájil letošní sezónu český závodník Antonín Klátovský, který se připravuje na kvalifikaci Mistrovství světa v ledové ploché dráze. Na superrychlé evropské dráze dosáhl Klátovský v pěti rozjížďkách na dvě vítězství a tři druhá místa. Znamenalo to druhý nejlepší výsledek dne, když lepší byl pouze domácí Franz Zorn, který vyhrál všech svých pět jízd. Ve finále poté triumfoval právě Zorn, jenž na druhé místo odsunul Švéda Stefana Svenssona. Třetí pozici vybojoval náš Antonín Klátovský, který na poslední místo sobotního finále odsunul Holanďana Reneho Stellingwerfa.

 

V závodě startoval i druhý z rodu Klátovských, Jan Klátovský. Ten do závodu úspěšně vstoupil, když v prvních dvou rozjížďkách skončil shodně na druhém místě. Pak ovšem dokázal ve třech zbývajících jízdách získat pouze jeden bod a s celkovým výsledkem 5 bodů obsadil 12. pozici.

 

Hned další den, tedy v neděli 6. ledna 2008, se Ice Speedway přesunula na bavorský ovál ve Steingadenu. Zde opět triumfoval Rakušan Franz Zorn, který ani tentokrát nenašel přemožitele v pěti rozjížďkách, ani v závěrečném finále, ve kterém dojel druhý jeho krajan Harald Simon, třetí domácí Günther Bauer a čtvrtý Švéd Stefan Svensson.

 

V závodě tentokrát startoval pouze Antonín Klátovský, který jednu svou rozjížďku vyhrál a čtyřikrát dojel druhý. Bohužel se ziskem 11 bodů mu finále uteklo o pouhý jeden bod a český jezdec tak skončil na celkovém šestém místě.

 

Další články sekce