KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Aprilia do MotoGP 2012?

Foto: Aprilia
Aprilia do MotoGP 2012?
23.11.2009
 

Každý den přináší mnoho otázek, jednou z těch posledních je odchod Aprilie z Moto2.

Zatím to nebylo oficiálně zveřejněné, ale jak jsme vás informovali již v sobotu, je velmi pravděpodobné, že továrna Aprilia ukončí projekt s názvem Moto2. Dnes k nám v této záležitosti dorazily další informace. Týmy, které spoléhaly na materiál od italské továrny v Noale, tedy i náš Cardion AB Motoracing, by měly od Aprilie dostat podvozky, nicméně to je naprosto vše. Další vývoj, ale i celé zabezpečení sezony, by již mělo probíhat pouze v režii jednotlivých týmů.

Továrna Aprilia tak bude všechnu svou pozornost směřovat za jediným cílem – MotoGP 2012! Ano, zdá se to v tuto chvíli nepravděpodobné, ale logický vývoj tato situace má. Jak známo, Carmelo Ezpeleta se již několikrát vyjádřil na téma návratu litrových motorů do nejprestižnějšího seriálu a to je i záměr Aprilie, která se po tomto kroku jistě odebere z WSBK směrem prestižnější série. Zda to bude se sériovým motorem, či zda se bude jednat o prototypní motor, není v tuto chvíli rozhodnuto. Proti sériovým motorům se totiž nestaví pouze promotér superbikového šampionátu Infront, který v tom vidí samozřejmě poškození svých zájmů, ale i japonské továrny, jenž v tuto chvíli nechtějí investovat do sériových motorů natolik, aby byly konkurenceschopné případným speciálním agregátům jiných výrobců.

Každopádně Aprilie nejen z peněz získaných za případný prodej podvozků Moto2 bude financovat svůj superbikový tým a připravovat přesun do MotoGP, což s blížícím se vývojem situace může být pro českého fanouška nadmíru zajímavé!


Další články sekce