KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Arenacross Veselý Rondo 2009

Tisková zpráva Agentury Forsage
Arenacross Veselý Rondo 2009
13.01.2009
 

POUHÝCH DESET DNÍ dělí fanoušky a příznivce motoristického sportu od startu prvního letošního významného podniku na území České republiky. Za premiérou zamíří do brněnské haly Rondo, která bude v PÁTEK 23. a v SOBOTU 24. ledna hostit mezinárodní halový motokros s názvem ARENACROSS VESELÝ BRNO 2009.

Ruku v ruce s blížící se atraktivní motoristickou lahůdkou ukusují ubíhající dny také možnost pořízení cenově zvýhodněných vstupenek. Jejich předprodej úspěšně pokračuje v síti TICKETSTREAM, ve všech cestovních kancelářích ČEDOK a FIRO - tour, levnější vstupenky do Ronda jsou k mání také v provozovnách knihkupectví KANZELSBERGER.
Bližší informace Ticketstreamu jsou k dispozici na:
www.ticketstream.cz, tel. 224 263 049, e-mail: ticket@ticketstream.cz
Zbylé vstupenky už za plnou cenu budou v pátek 23. a v sobotu 24. ledna v prodeji už pouze v pokladnách haly Rondo se zahájením provozu v 11.00 h. (pátek) resp. 10.00 h. (sobota).

Významné jubileumBRNO jako město motorismu nese primát i ve spojení s HALOVÝM MOTOKROSEM. Letošní ročník je již OSMÝM mezinárodním HALOKROSEM na hlíně v hokejové aréně RONDO a celkově jubilejním XX. ročníkem halových motokrosů v Brně!!! Tím se Brno bezkonkurenčně řadí mezi pořadatelské lídry tohoto adrenalinového sportu v Evropě. Stejně jako v minulých letech se letošní dvojzávod koná pod záštitou primátora statutárního města Brna Romana ONDERKY!

Zámořské šachy: Místo Dostala skoro určitě Johnson
Zářivým esem ve startovní listině ARENACROSSU VESELÝ BRNO 2009 měl být Čechoameričan Jiri Dostal, jezdící závody severoamerického i světového superkrosového šampionátu. V minulých dnech však při tréninku v Kalifornii narazil do skrytého pařezu a výsledky nečekaného katapultu jsou brutální: Dostal utrpěl mj. zlomeniny horních i dolních končetin a lékaři konstatovali i frakturu  šestého krčního obratle. „To bylo ještě štěstí, kdybych si zlomil pátý obratel, tak už nejsem mezi živými,“ přiznal Dostal. Důležitá je však skutečnost, že cítí ruce i nohy, takže nad lůžkem zraněného převládá opatrný optimismus...

Ani v nejtěžších chvílích však Dostal na Brno nezapomněl, a tak pořadatelům rád zprostředkoval  zájem Caseyho Johnsona o start v Rondu. Výborný americký motokrosař, jehož parketou jsou hlavně superkrosy, není pro české diváky neznámou veličinou. Například před deseti lety startoval ve venkovních závodech v Bučovicích a v Kaplici, velké renomé si však udělal právě v brněnském Rondu.  V roce 2004 vítězstvím ve třídách 125 ccm a Open tam oslavil zlaté double, o rok později Američan pod střechou Ronda triumf ve stopětadvacítkách zopakoval a ve třídě Open skončil po kontroverzním průběhu závodu na šestém místě. Momentálně probíhají mezi brněnskými pořadateli a Johnsonem intenzivní jednání, která z hlediska českých fanoušků snad skončí happyendem. A podle nejčerstvějších informací vyhlíží situace skutečně velmi nadějně.

V čele ostatních Richiers
O startu dalších zahraničních jezdců v Rondu bude jasněji po závodech v německém Dortmundu, kterými skončí letošní západoevropská halové série. Velmi nadějně se jeví start Francouze Florenta Richierse, který by měl v Rondu obléknout dres jihomoravského týmu Osička MX. Že v halách opravdu umí, potvrdil Richiers u nás už před třemi lety, kdy hned napoprvé vybojoval v Rondu stříbrnou příčku za svým krajanem Vannim.

Pojedou i Bartoš a Brabec
V závěru minulého týdne obtěžkala stůl sekretariátu závodu várka přihlášek elitních českých  motokrosařů. Start v Rondu potvrdili úřadující motokrosový mistr Evrtopy třídy Open Petr Bartoš, hrdina z Ronda 2005 Jan Brabec, stejně tak učinili i Vojtěch Brumla, František Máca, Vítězslav Marek, Petr Stloukal, Marek Sukup a Petr Michalec, šiky přihlášených rozšířil i Slovák Martin Kohút, loňský mezinárodní mistr České republiky v motokrosu třídy MX2.

Kdo s Kuchařem?
Při motokrosu v Rondu samozřejmě nemůže chybět freestylová exhibice. Obvyklé vystoupení „vyšinutých“ borců v závěru pátečního a sobotního programu tentokrát rozšíří po oba dny freestyle Challenge. Vždy dva jezdci budou během absolvování dvou kol předvádět svoje divoké kousky, přičemž postup do pozdně večerní TASY FREESTYLE SHOW si z původního kvarteta zajistí pouze dva nejlepší jezdci. Jména zúčastněných našich i zahraničních freestylistů jsou stále ještě předmětem upřesňování, jistý je však miláček brněnského publika Petr „Kuchta“ Kuchař, který zatím jako jediný z freestylistů dokázal pod extrémně nízkou střechou Ronda bezchybně zvládnout back flipa - salto vzad.

Pitbiky a mladíci
Kromě freestylu nabídne rámcový pořad i další zajímavé body. V ostré akci se předvedou stále populárnější malé terénní motocykly třídy Pitbike, které se střetnou ve dvou jízdách a jednom finále závodu STRABAG PITBIKE. Dva závody pak čekají na dětské motokrosové podhoubí, jehož mladičtí reprezentanti na strojích třídy 65 ccm budou v Rondu bojovat pod názvem ELMONT GROUP KIDS.

Johnson a Kuchař v Olympii
Předehru ARENACROSSU VESELÝ BRNO 2009 utvoří akce v brněnském nákupním a zábavním centru Olympia. Ve ČTVRTEK 22. ledna v 17.30 h. se tam uskuteční autogramiáda, na které přislíbili účast přední motokrosaři Jan BRABEC a Vojtěch BRUMLA, stejně jako freestylový mág Petr KUCHAŘ. Velký zájem o autogramiádu projevil i Američan Casey JOHNSON, což pořadatelé považují za významnou signalizaci jeho startu v Rondu.

Abraham a Pešek v nezvyklé roli
Karel Abraham a Lukáš Pešek za řídítky motokrosových strojů - to není zrovna obvyklá podívaná. Oba čeští reprezentanti v seriálu mistrovství světa silničních motocyklů však hopsání v terénu zařadili do svého zimního přípravného cyklu a o tom, že jim to docela jde, se budou moci přesvědčit diváci také v Rondu. Na motokrosových motocyklech se duo Abraham - Pešek představí v první přestávce pátečního pořadu a poté bude v hledišti v jedné z dalších přestávek rozdávat autogramy. Zatímco Pešek odjede z Brna obratem k prvním letošním silničářským testům, Abraham bude divákům v Rondu „patřit“ i v sobotu.

Obhajovat bude Bittner
Loňské celkové prvenství bude v Rondu obhajovat mladý olomoucký talent Jiří Bittner. V konečném účtu předstihl o dva body Martina Michka, další příčky obsadili Collin Dugmore (Jihoafrická republika), Michael Staufer (Rakousko), Filip Neugebauer, Michal Kadleček, Michal Votroubek, Martin Kohút (Slovensko), Petr Bartoš, Jan Zaremba, Jan Brabec, Vojtěch Brumla a Marek Sukup.

Z časového harmonogramu
Pátek 23.1.2009
11.00 h.                 Otevření pokladen haly Rondo
18.00 h.                 Otevření haly Rondo
18.30 h.                 Zábavní předprogram
19.00 h.                 Zahajovací show s představením jezdců
19.20 h.                 Start první jízdy
23.00 h.                 Zakončení programu

Sobota 24.1.2009
10.00 h.                 Otevření pokladen haly Rondo
17.00 h.                 Otevření haly Rondo
17.30 h.                 Zábavní předprogram
18.00 h.                 Zahajovací show s představením jezdců
18.20 h.                 Start první jízdy
22.00 h.                 Zakončení programu


Další články sekce