KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Aspar k případu Talmacsi

Text: Jiří Mikšík, Foto: Aspar tým
15.05.2009
 

Celkem pochopitelně se k tématu rozchodu Gabora Talmacsiho se svým dosavadním šéfem Jorgem Martinezem vyjádřil i sám \"Aspar\", který dnes v Le Mans svolal TK, ze které vyjímáme to podstatné.

Jak známo ze včerejšího článku na www.moto-racing.cz  , tak se maďarský ex-mistr světa Gabor Talmacsi rozešel se svým týmem "Balatonring", tedy odnože týmu Mapfre Team Aspar. "Poletím hned po závodě v Le Mans do Budapešti a doufám, že s Gaborem najdeme společné řešení", řekl na začátku dnešní TK v Le Mans Jorge Martinez. "Udělám pro to vše, aby se Gabor vrátil, neboť bych chtěl s ním dále spolupracovat. Mohu mu nabídnout technickou pomoc, tým, náhradní díly..., ale rozhodnout se může jen on sám, zda-li s námi chce dále spolupracovat, nebo ne", řekl dále španělský šéf, který i nadále doufá v doposavadní vzájemný výborný vztah s Talmacsim.

"Máme pro něho k dispozici motorku RSA, tedy stejnou jako Bautista, Simoncelli či jiní Top jezdci. Během celé doby jsme spolu perfektně vycházeli a to i během posledního závodu v Jerezu", říkal dále Martinez.

"Tento tým jsme vybudovali pouze pro Gabora a proto jsem s takovou reakcí vůbec nepočítal. Nebylo to jednoduché takový projekt zbudovat, ale my jsme to nevzdali a máme jak materiál, tak i potřebnou podporu a zázemí a o to jsme také bojovali", pokračoval Aspar.  

Zde je však nutné zdůraznit tři aspekty, které také Martinez dnes na TK vyzdvihl, pokud by Gabor Talmacsi opravdu nechtěl dále za tým závodit:

"Za prvé: Tým Balatonring pojede i bez Talmacsiho dále, jako třeba tento víkend se Španělem Angelem Rodriguezem."

"Za druhé: Porušení smlouvy a odchod od stávajícího týmu je velká Gaborova chyba a může ohrozit celou jeho další budoucí kariéru".

"Za třetí: Gabor nemůže jet v letošní sezóně za žádný jiný tým, neboť má smlouvu s námi a tým Balatonring pojede v této sezóně i dál."

Především tento třetí bod je hodně zajímavý a především rozhodující, neboť...

...Gabor Talmacsi tak nemůže odejít ani do MotoGP, a tak ani nemůže 28-letý Maďar jet rezervní motocykl Honda týmu Scot (Takahashiho), jak se také předpokládalo na odborných motocyklových servrech, kde dokonce stojí, že už má s tímto týmem podepsanou smlouvu! 


Další články sekce