KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. června do 3. července 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Aubert vyhrál světový titul

Tisková zpráva Yamaha Racing
Aubert vyhrál světový titul
14.10.2008
 

Životního úspěchu se dočkal francouzský jezdec Johnny Aubert, který se stal letošním Mistrem světa v enduru kategorie E2.

Jezdec týmu UFO Corse Yamaha Johnny Aubert se stal Mistrem světa Enduro 2. Poté, co byl poslední třetinu na čele dvojkového endurového šampionátu, dokázal bývalý špičkový motokrosový jezdec z Francie dotáhnout tovární motocykl Yamaha WR 250F na samém vrcholu až do samotného závěru sezony, která tak pro Yamahu znamená další zlatý triumf. Po triumfu v silničním MotoGP a motokrosovém MX1, si japonská továrna připsala vynikající výsledek v další motocyklové kategorii.

Johnny Aubert – Mistr světa v enduru E2:
„To, že můžu říci – jsem Mistr světa – je úžasné! Zatím jsem to pořádně ani nepochopil, ale vím, že za několik dnů tomu budu již věřit. Jsem hrozně šťastný, když si uvědomím, co jsem dokázal. Byl to dlouhý a těžký rok. V posledním závodě jsem byl během prvního dne nervózní, ale druhý den to již nebylo tak hrozné. Několik testů se mi celkem podařilo, ale vždy jsem myslel především na celkový výsledek. Musím poděkovat mému týmu, který odvedl letos velmi skvělou práci. Tento tým mi pomohl splnit můj celoživotní sen – stát se Mistrem světa!“


Další články sekce