KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Australská GP očima Bautisty a Di Meglia

Text: kast, Foto: teamaspar.com
Australská GP očima Bautisty a Di Meglia
19.10.2009
 

Jezdci týmu Mapfre Aspar hodnotí své počínání na Phillip Islandu.

Bautistovi se nedělní závod na Phillip Islandu vůbec nepovedl. Po pádu v ranním tréninku přišel velmi dobrý vstup do závodu, kdy svou vyrovnanou jízdou dojel ve 14. kole Marca Simoncelliho. Ovšem, o tři kola později přišla Bautistova chyba a sen o stupních vítězů se rozplynul. Bautista stačil na svůj motocykl nasednout a cílovou čáru protnul jako desátý.

Di Meglio se při ranním tréninku cítil skvěle a na motocyklu dokázal zajet nejrychlejší kolo během víkendu. To značilo možnost získat dobré umístění v závodě. Start se mu ale nepovedl a s funkčností motocyklu během závodu taktéž nebyl spokojen. Přilnavost pneumatik nebyla optimální, a tak se musel loňský mistr světa stopětadvacítek spokojit s pátým místem.


Alvaro Bautista
“V závodě šlo všechno skvěle. Měl jsem problémy se zadní pneumatikou, ale snažil jsem se držet tempo, i když jsem jel na riziko. Chtěl jsem prostě vyhrát, s druhým místem bych spokojen nebyl. Bohužel, přišel pád a tím jsem ztratil šance na dobrý výsledek. K tomu, abyste zajeli dobrý výsledek potřebujete trochu štěstí, které já dnes bohužel neměl."

Mike Di Meglio
"Jsem z výsledku zklamaný, protože vše vypadalo dobře, ale jakmile přišel den závodu, vše se obrátilo k horšímu. Ráno jsem se na Aprilii cítil skvěle a dokonce jsem zajel nejrychlejší kolo během víkendu. Jenže po špatném startu se přidaly problémy s přilnavostí pneumatiky a já se tak nemohl držet s těmi nejlepšími."


Další články sekce