KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Axel Pons operován

Foto: PR USP Institut Universitari Dexeus
Axel Pons operován
26.11.2009
 

Nejen Randy de Puniet využívá zimu k likvidaci železa ze svého těla, dalším je mladý Axel Pons, který podstoupil operaci v barcelonské nemocnici USP Institut Universitari Dexeus, kde mu z obou nohou byly odstraněné šrouby, jenž zpevňovaly jeho zlomené kosti ze staré havárie při závodě španělského mistrovství.

Axel Pons 16. června 2008 havaroval na okruhu Jerez de la Frontera a způsobil si několik zlomenin nejen na levé i pravé noze, ale také pánve. Pons postupně absolvoval tři náročné operace, při kterých mu byly zpevněné zlomeniny obou holenních kostí, zlomenina bérce a pánve.

„Vypadá to, že vše proběhlo dobře a já budu moci téměř okamžitě zapojit nohy do tréninku. Asi to mohlo počkat, ale mít v těle šrouby je vždy riziko při nějakém incidentu, pak by mě to mohlo ještě více ublížit,“ říkal Axel Pons po úspěšné operaci, kterou provedl tým chirurga Dr. Ignacia Ginebreda.

Axel Pons se připravuje na sezonu Moto2, kde by měl jezdit opět v týmu svého otce Kalex Pons World Moto2. Nejbližší test by pak měl absolvovat 9. prosince ve Valencii.


Další články sekce