KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bautista: musel jsem to podepsat

Foto: Suzuki
Bautista: musel jsem to podepsat
16.12.2009
 

Alvaro Bautista udělal důležitý krok ve své sportovní kariéře, podepsal smlouvu s továrnou Suzuki a odešel tím od svého několikaletého šéfa Aspara Martineze a jak sám Bautista říká, musel to udělat.

Bautista měl na sklonku svého působení ve třídě 250 ccm v podstatě dvě možnosti. Jednou byla Ducati Desmosedici nového týmu, který do MotoGP přivedl nejúspěšnějšího španělského motocyklového manažera Aspara Martineze, druhou pak Suzuki RGV továrního týmu Rizla. Obtížné rozhodnutí pro pilota z Talavera nakonec usadilo Mistra světa 125 ccm do sedla tovární Suzuki.

„S Asparem jsem měl vždy dobrý vztah a musím mu děkovat, že mi dovolil ochutnat MotoGP už v době, kdy jsem s ním měl platnou smlouvu,“ říká Bautista, který se Suzuki podepsal dvouletou smlouvu. „Měl jsem pro pokračování v kariéře několik cest, ale podepsat se Suzuki bylo rozhodnutí, které jsem prostě pro svou kariéru musel udělat. MotoGP je opravdu úplně jiný příběh, tady musíte pochopit spoustu věcí. Musíte pochopit práci s elektronikou, motor má víc síly, ale je zde také kladen větší důraz na detaily. Prostě je to něco úplně jiného, jak ve třídě 250 ccm.“


Další články sekce