KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bez třešničky na dortu

Text a foto: Petr Štola
Bez třešničky na dortu
02.07.2009
 

Jako Bez třešničky na dortu charakterizuje Bóža nedělní závod na okruhu v Brně.

Start z první řady a boj o stupně vítězů. Takový byl nedělní závod v brně, který však pro jezdce týmu DMA Racing předčasně skončil pro technickou poruchu jeho Hondy CBR 1000RR v sedmém kole z deseti vypsaných. Nicméně i tentokrát náš jezdec ukázal velký potenciál, který ho v letošní sezoně na všech okruzích dostává postupně mezi nejlepší.
Nyní je před Michalem krátká přestávka, kterou vyplní fyzickou přípravou, aby byl pro další závod opět dokonale připravený na boj o body do českého a italského šampionátu, tedy dvou sérií, kterých se v letošní sezoně účastní.

Michal Drobný:
„Na poslední brněnský závod šampionátu Aple Adria jsem odjížděl plný sil a chuti poprat se o co nejlepší umístění.
Již první volné tréninky naznačily, že budu schopen se dostat pod hranici 2.05. Což by pro mě znamenalo velký výkonnostní nárůst, který mě provází touto sezonou.
První kvalifikace byla úspěšná, snažil jsem se zajet svůj nejlepší čas s Tommym Mikšákem, ale ani jeden z nás neměl chuť toho druhého vytáhnout na dobrý čas. Proto jsme oba zamířili k mechanikům k prohození pneumatik. Do druhé části kvalifikace jsem vyrazil sám s myšlenkou na zajetí nejlepšího času bez pomoci ostatních. Výsledkem bylo 5. místo a čas 2.05.4 Tým byl spokojen, ale já jsem v hlavě věděl, že mám na čas pod 05. Druhá kvalifikace začala velmi slibně, když druhé kolo ukázalo velmi dobrý čas. Zamířil jsem pro nové pneumatiky. Po výjezdu z boxů jsem se zavěsil na Rouse, který má velmi podobný jezdecký styl jako já a proto se mi za ním velice dobře jelo. Výsledkem byl pro mě neuvěřitelný čas 2.04.8. a 3. pozice na startovní roštu.
Neděle ovšem znamenala konec suchého závodění. Warm up byl půl suchý a půl mokrý, nastavení nebylo dobré, proto byl také odpovídající zajetý čas. Do závodu jsem šel s lehkým rozpakem. Déšť neustával a mé nervy byly na dranc.
Letošní sezona je u mě ve znamení dobrých startů i proto nebylo Brno výjimkou. V úvodním kole jsem se pohyboval na čtvrtém místě a dále se propracovával dopředu. Třetí kolo, třetí místo a elektrika mé Hondy CBR 1000rr řekla stop a já musel do boxů. Závada byla lokalizována jako uklepaný drát v quick shiftru. Tento závod byl pro mě jeden z nejpohodovějších v sezoně. Dokonale jsem si ho užil, zajížděné časy byly vynikající, až na tu třešničku na dortu . Děkuji Všem za odvedenou práci a podporu bez, které by to takhle nešlo.“

Další jezdecké ohlasy na závod v Brně naleznete na serveru www.motoczech.cz , kde také naleznete video z nedělních závodů v Brně, které nám poskytli kamarádi z časopisu Motohouse (www.motohouse.cz)

Více o Michalu Drobném na jeho novém webu: www.dmaracing.cz


Další články sekce