Závody u nás i v zahraničí v období od 14. září do 20. září 2020.

Bitva sezony začíná

Tisková zpráva Fiat Yamaha Teamu
12.10.2009

Valentino Rossi nebo Jorge Lorenzo, odpověď na tuto otázku nám naznačí první dějství závěrečné trilogie souboje o titul Mistra světa MotoGP 2009.

Na okruh Phillip Island v Austrálii přijíždí tovární tým Fiat Yamaha a jeho jezdecká dvojice, k další části souboje o titul Mistra světa MotoGP. Po závodě v Estorilu dělí oba jezdce pouhých 18 bodů, a o to zajímavější bude jejich souboj na nejrychlejší dráze okruhu GP.

Rossi bojoval v Estorilu s problémem přilnavosti zadního kola, který ovlivnil jeho jízdu natolik, že cílem projížděl vedoucí jezdec šampionátu na 4. pozici. Nyní je však před ním oblíbená dráha, na které již desetkrát skončil mezi nejlepší trojicí jezdců v cíli některého ze závodů Grand Prix. Nicméně Rossi na tomto okruhu nevyhrál již od roku 2006, a tak bude chtít překonat tento svůj mýtus a zvýšit tak šanci na celkové vítězství.

Valentino Rossi:
„Estoril byl velké zklamání, musíme se na to ale dívat pozitivně, dojeli jsme ještě na 4. místě a získali 13 bodů. Vím, že Yamaha studovala data a vyhodnocovala, co bylo v tomto případě špatně. Doufám, že na Phillip Islandu bude vše jinak. Miluju ten okruh a mám na něj jedny z nejlepších vzpomínek. Chci se na ten závod důkladně připravit. Je to už hodně dlouho, co jsem tam naposledy vyhrál. Myslím, že šampionát bude velký boj s Lorenzem až do konce, ale nadcházející dva okruhy jsou pro mě jedny z nejlepších.“

Jorge Lorenzo:
„Jsem po mém čtvrtém vítězství v sezoně velmi šťastný, mým nadcházejícím cílem je potvrdit 2. místo v šampionátu teď v Austrálii. Mám šanci, pokud získám hodně bodů. Tohle byl po léta můj cíl a udělám vše, abych ho dosáhl. Phillip Island byl vždy mým oblíbeným okruhem, je vždy zajímavé tam závodit. Podle mě, je tohle společně s Mugellem jeden z nejkrásnějších okruhů v šampionátu. Jedete tam 250 km/h a koukáte se na moře a ptáky, to je neuvěřitelné. Vloni jsem se nedokázal dostat na pódium, ale navždy si budu pamatovat rok 2007, kdy jsem vyhrál s náskokem 20 sekund. Tým je připraven na nadcházející dva týdny a na zisk co nejlepších výsledků.!