KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Blíží se dohoda mezi WSBK a MotoGP

Foto: Petr Štola
Blíží se dohoda mezi WSBK a MotoGP
09.06.2009
 

Spor, který vznikl mezi promotérem WSBK, tedy společností Infront a promotérem MotoGP, společností Dorna, bude patrně zažehnán vzájemnou dohodou.

Paolo Flammini momentálně nevidí žádný rozpor mezi světovým šampionátem supersportů a následníkem šampionátu dvoutaktních dvěstěpadesátek, který bude na upravených rámech používat motory z motocyklů Honda CBR 600RR. Flaminni hovoří o tom, že tyto motory budou mít ve skutečnosti o 10 hp víc než aktuální stroje používané v Mistrovství světa Supersport, kde letos značka Honda vyhrála 5 ze sedmi podniků (Yamaha pak dva).

„Filozofie jejich pravidel je v pořádku,“ říká trochu překvapivě Flammini na novou třídu Moto2. „Nevidím žádný konflikt s naší supersportovou sérií. Motocykl MotoGP je stroj s prototypem podvozku a motoru. Skutečnost, že motor je téměř identický s motorem ze supersportu, není žádnou překážkou, protože ten motor soutěží s dalšími výrobci motorů. Ještě musíme důkladně projít konečné technické řády, abychom se vyvarovali možným konfliktům.“

Šéf společnosti Dorna Sports, pan Carmelo Ezpeleta, vždy zdůrazňoval, že tato třída nebude nikdy konkurovat světovým supersportům, což podle Flamminiho naznačuje i definice „prototyp“ v základních řádech připravovaného šampionátu, což jsou samozřejmě důležité kroky připravovaného mistrovství.


Další články sekce