KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Blíží se start MČR dragsterů

Text a foto: Petr Štola
Blíží se start MČR dragsterů
18.04.2008
 

Již za pár dnů odstartuje další sezona dragsterového závodění na českých luzích a hájích, první závod již tradičně přivítá vesnička Hoškovice.

Nedaleko Mnichova Hradiště leží ve vesničce Hoškovice malé, zapomenuté letiště. Toto letiště v době komunistické éry patřilo bolševickému Svazarmu a především státní letecké společnosti Slov Air, tedy těm dobře známým, žlutým strojům, které ze svých útrob sypaly po českých polích a lesích prášek a všemožné tekutiny (mimochodem v době komunismu mého bezmála desetiletého zaměstnavatele). Toto letiště je nyní již několik let nakloněno motocyklovým závodů, které zde pořádá Czech Drag Centrum - Knebl Drag Promotion. Nyní stojíme na prahu další závodní sezony a tak není divu, že se dragsterová společnost opět sejde na tomto letišti v blízkosti Českého ráje, kde 3. května odstartuje Mistrovství ČR doplněné o všechny přeborové kategorie.

 

A jaké že jsou vypsané kategorie? V Mistrovství České republiky to jsou: Competition Dragster (speciály s platným průkazem sportovního motocyklu bez RZ), Super Street Bike, Modified Street Twin (upravené motocykly s platným průkazem sportovního motocyklu bez RZ, nebo platným TP, RZ a STK), Přebor ČR poté představí Street 10,5, Street Twin 12,0 (sériové motocykly s platným TP, RZ a STK), Teenager Dragster, Junior Dragster a National Dragster (s platným průkazem sportovního motocyklu bez RZ).

 

Pro amatérské závodníky, jinak řečeno pro příchozí, je připraven tradiční závod Public Bikes. Tato třída pojede závod systémem „cannonball“. Jezdci odjedou čtyři jízdy, nejhorší jízda se škrtne, časy zbylých třech jízd se sečtou a jezdci se seřadí v pořadí od nejlepšího součtu časů po nejhorší. Tím bude dán vítěz třídy. V této třídě startují jezdci na sériových motocyklech s platným TP, RZ a STK. Dragsterové středisko vydá jezdcům jednorázovou licenci a pořadatel s jezdci uzavře pojištění odpovědnosti za škody způsobené motorovým vozidlem při sportovním podniku. Cena jednorázové licence činí 400,-Kč.

 

Program závodního dne:

Kvalifikační jízdy: od 09.30 hod. do 12.00 hod.

PAUZA: od 12.00 hod. do 13.00 hod.

Představení jezdců: od 13.00 hod.

Závod: od 13.15 hod. do 17.00 hod.

 

 

Další články sekce