KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. srpna do 21. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

BMW a Aprilia testovaly ve Valencii

Text: Jiří Mikšík, Foto: Aprilia Corse
BMW a Aprilia testovaly ve Valencii
30.01.2009
 

Tovární týmy superbiků, tedy nováčci seriálu WSBK, BMW a Aprilia testovaly po Portimao tento týden celkem tři dny ve Valencii. A především mechanici od BMW museli pracovat přes čas

Důvodem byl dokonce dvojnásobný pád Španěla Rubena Xause, z nichž jeden znamenal totální šrot motocyklu BMW S 1000 RR. Jeho týmový kolega Troy Corser jezdil naopak velmi konstantní časy mezi 1:35,9 a 1:36,5.

To Aprilia to neměla od začátku testů vůbec jednoduché a musela vlastně improvizovat. Na okruhu Ricarda Torma byla totiž zastoupena pouze testovacím jezdcem Alexem Hofmannem a to bylo také jediné pozitivní zjištění, že německý Švýcar je už úplně fit všechny tři dny jezdil bez bolestí. A proč chyběli původně na tento test nominovaní Ital Max Biaggi a Japonec Shinya Nakano. Důvody byly v podstatě dva:

V Portimao totiž skončili dva supestar Aprilie Shinya Nakano a Max Biaggi na hodně zklamaných postech, 17. a  18. v časové tabulce hovoří bohužel za vše.

„Přijel jsem do Portimaa s hodně vysokým sebevědomím, ale zaskočily nás neočekávané problémy. A tak nebylo Portugalsko tím nejlepším lékem na morálku celého týmu“, nezkrýval zklamání Max Biaggi. „Navíc jsem v neděli ve svém posledním letmém kole upadl při velké rychlosti a z motorky moc nezbylo“.

A tak se vedení Aprilie rozhodlo poslat do Valencie pouze testovacího jezdce Alexe Hofmanna.

V jednom si byli Nakano a Biaggi zcela jednotni: „Při vjezdu do zatáček jsme oba měli obrovské vibrace. Nyní ale dostali naši technici mnoho nových informací, se kterými mohou pracovat a tyto problémy odstranit“.


Další články sekce