KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. srpna do 14. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

BMW připravené na světové enduro

Text a foto: BMW Motorrad Motorsport
BMW připravené na světové enduro
09.02.2008
 

Továrna BMW je připravená na letošní Mistrovství světa Enduro, nedaleko San Rema byl představen tovární tým.

Arma di Taggia nedaleko San Rema zažila oficiální představení továrního týmu BMW Motorrad Motorsport, který se připravuje na letošní Mistrovství světa Enduro. Jezdci týmu se stali: Anders Eriksson, Jean-Francois Goblet a Bert Meyer, kteří již byli prezentováni v italském Milanu a španělském Madridu. Dalším jezdcem továrního týmu BMW se stal Simo Kirssi, který bude závodit v kompletním šampionátu Mistrovství Evropy Cross Country a několika dalších vybraných závodech. Ve druhé polovině sezóny se s motocyklem BMW představí i Joel Smets a dvojice Andreas Lettenbichler a Gerhard Forster, která bude továrnu hájit v extrémních endurových závodech.

 

Anders Eriksson (34 let)

Anders je ženatý a žije ve švédském Tibru. Endurové závody jezdí od roku 1984. Je to Mistr světa Enduro z let 1995, 1996, 1998, 1999, 2001, 2002 a 2003. V letošním roce nastoupí do světového šampionátu třídy E3.

 

Jean-Francois Goblet (26 let)

Belgičan žijící v Esneux je Mistrem své země v Enduru. Dále pak francouzským šampiónem v Cross Country a Vicemistrem Francie v Enduru z roku 2007. Na továrním BMW letos pojede světový šampionát E2.

 

Bert Mayer (20 let)

Němec Mayer, žijící ve Weißenburgu, je dvojnásobným evropským šampiónem Cross Country. Letos ho továrna BMW hodlá nasadit do třídy EJ.

 

Simo Kirssi (28 let)

Další němec z Weißenburgu je šampiónem evropského Cross Country z roku 2004. V letošní sezóně pojede opět Mistrovství Evropy, ale zasáhnout by měl i do několika závodů Mistrovství světa třídy E2.

 

 

Další články sekce