KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Boris Chambon debutoval na tovární TM

Tisková zpráva TM Racing
26.02.2008
 

Ve středu 20. února absolvoval Boris Chambon na okruhu Castelletto di Branduzzo první kilometry s novým strojem TM SMX 450F.

Továrna z Pesara si byla vědomá důležitosti prvního testu a tak na okruhu byli přítomní všichni technici a inženýři týmu, kteří nechtěli nechat nic náhodě. Již po pár kolech získal Boris Chambon ze stroje, jenž využívá elektronikou řízené vstřikování, velmi dobrý pocit.

 

Po celodenních testech vyjádřil Chambon své pocity slovy: „Fantastické! Je to poprvé co jezdím na zcela novém motocyklu a hned nalézám správný pocit z jízdy. Věděl jsem, že tento stroj bude mít velmi silný motor, ale nevěřil jsem, že bude také tak lehce ovladatelný. Musíme počkat až se teploty trochu zvednou, abychom začali pracovat na nastavení podvozku, ale já jsem přesvědčen, že do začátku šampionátu to bude vše v pořádku.“

 

Společně s Borisem Chambonem na dráze v Castelletto di Branduzzo testoval také další člen továrního týmu TM Racing Alex Serafini, který se připravuje na svou druhou světovou sezónu. Třetí jezdec týmu Davide Gozzini byl přítomen také, ale na motocyklu nejezdil, protože se zotavuje z operace, při které mu byly odebrané mandle. Celý tým bude 1. března testovat na okruhu Ottobiano pneumatiky Dunlop, první ostrou akcí by pak mělo být první kolo italského šampionátu, který se 30. března roztočí právě na Ottobianu.

 

 

Další články sekce