KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Brands Hatch stále ještě ve hře

Foto: Petr Štola
24.10.2008
 

Tisková zpráva FG Sport, která včera po sedmnácté hodině spatřila světlo světla, oznámila důvody nezařazení okruhu Brands Hatch z kalendáře světových superbiků.

Překrásný okruh v hrabství Kent bylo dějištěm mnoha superbikových závodů světového šampionátů. Právě na tomto okruhu jsme mohli poprvé sledovat pozdější hvězdy motocyklového sportu. Doslova kultovní okruh, který leží v jednom malebném údolí, je jedním z mála míst, jenž vzdorovala ataku monstrózních okruhu. Nejenže je okruh pro svůj charakter a nespočet zatáček projíždějících „naslepo“ oblíben u drtivé většiny závodníků, své místo si nalezl i v srdcích fanoušků. Ti byli na okruhu Brands Hatch v bezprostředním kontaktu se samotnými jezdci. Po zveřejnění provizorního kalendáře WSBK pro rok 2009, ve kterém již závod na okruhu Brands Hatch chyběl, došlo na mnoha světových serverech k debatám na téma – proč! Proč nám vzali toto krásné místo uprostřed kentských lesů?

„Spolupráce s MSV [vlastník okruhu] byla vždy perfektní, ale z několika důvodů jsme došli k závěru, že zde nejsou podmínky k tomu, abychom nechali Brands Hatch v kalendáři WSBK 2009,“ říká šéf společnosti FG Sport, vlastníka práv na WSBK a promotér šampionátu, pan Paolo Flammini.

„Bohužel v aktuálním ekonomickém klimatu nejsme schopni přijmout zvýšení poplatku, který FG Sport požaduje,“ říká naopak Jonathan Palmer, president společnosti MSV. „Nicméně máme s FG Sport velmi dobré vztahy a okruh Brands Hatch byl jedním s největší návštěvností z celého mistrovství světa superbike, což je výjimečný šampionát. Dokud tedy nebude definitivní podoba superbikového kalendáře pro rok 2009, nevzdáváme se možnosti pořádat závod na našem okruhu, pokud tedy dojde k jakékoliv změně v komerčních podmínkách.“


Další články sekce