KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bridgestone potvrdil setrvání v MotoGP

Foto: Bridgestone
Bridgestone potvrdil setrvání v MotoGP
26.11.2009
 

Oznámení továrny Bridgestone o odchodu z Formule 1 na chvilku vyděsilo i fanoušky, ale především promotéra MotoGP. Koncern Bridgestone ovšem včera potvrdil, že v MotoGP hodlá dodržet svých závazků.

Tyto závazky jsou ještě na další dva roky a znamenají, že až do konce sezony 2011 bude Bridgestone jediným dodavatelem pneumatik do nejprestižnějšího motocyklového šampionátu MotoGP. Hiroshi Yasukawa, ředitel Bridgestone, oznámil, že v žádném případě japonský výrobce nehodlá odstoupit od své smlouvy, kterou před startem letošní sezony podepsal držitelem práv na MotoGP, společností Dorna Sports.

„Podle našich smluv s Dornou, jsme se zavázali být oficiálním dodavatelem pneumatik do MotoGP ještě pro dvě další sezony a tuhle dohodu určitě dodržíme,“ říká Hiroshi Yasukawa. „Jednotné pneumatiky byly dobře přijaté jezdci, týmy a samozřejmě Dornou a FIM, kterým bych chtěl poděkovat. Viděli jsme hodně zajímavých soubojů, které přinesly právě jednotné pneumatiky. MotoGP je pro naší prodejnost velmi důležitým faktorem.“


Další články sekce