KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Brněnský okruh už má nový povrch

Tisková zpráva Automotodromu Brno
Brněnský okruh už má nový povrch
18.04.2008
 

Oprava závodní dráhy brněnského Automotodromu byla dokončena. Dnes v poledních hodinách položila stavební firma Kirchhoff poslední metry obrusné vrstvy asfaltu. Zbývá už jen upravit bezprostřední okolí závodní dráhy a provoz na Masarykově okruhu může být zahájen.

„Dnes došlo k definitivnímu položení obrusné asfaltové vrstvy. Pokládku této finální vrstvy jsme zahájili v pondělí 14.dubna a dnes, v pátek 18.dubna, jsme práci dokončili,“ popisuje mezník v novodobé historii Masarykova okruhu sportovní ředitel Miroslav Bartoš. „Nejdůležitější část opravy dnes skončila. Dále nás čekají už jen drobné práce jako asfaltování výjezdu z boxů, barvení obrubníků a parkové úpravy,“ uzavírá Bartoš.

 

Důvod ke spokojenosti má i výkonná ředitelka Automotodromu Brno, Ivana Ulmanová. „Opravu jsme začali plánovat před více než půl rokem. Předpokládané finanční náklady se vyšplhaly až nad 200 milionů korun a žádná stavební firma nebyla ochotna cenu snížit. Navíc jsme netušili, zda bude teplá či studená zima, což mohlo průběh oprav rovněž ovlivnit,“ vzpomíná Ulmanová. „Nakonec jsme se ale dohodli se společností Kirchhoff, která za slušné peníze odvedla velice kvalitní práci. Pomohl nám i odborný stavební dozor a příznivé počasí. Opravdu se nám společně podařilo odvést kus dobré práce,“ shrnuje průběh opravy výkonná ředitelka okruhu.

 

„Celá oprava probíhala dobře, nesetkali jsme se s žádnými problémy. Práce jsme navíc dokončili se čtrnáctidenním předstihem,“ hodnotí celou akci stavbyvedoucí Robert Paták.

 

Slavnostní otevření brněnského okruhu je plánováno na polovinu května. Oficiální přestřižení pásky společně s bohatým doprovodným programem proběhne v neděli 18.května. Pro návštěvníky budou v tento den připraveny i jízdy veřejnosti automobilů a in-line bruslařů.

 

Poslední metr - dokončení pokládky nového asfaltu na Automotodromu Brno

Další články sekce