KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Byrne věří v konkurenceschopnost

Text: kast, Foto: Petr Štola
Byrne věří v konkurenceschopnost
27.11.2009
 

Pozitivně hodnotí Shakey Byrne podpis smlouvy s Ducati Althea.

Letošní osmý muž průběžného pořadí seriálu WSBK, Brit Shakey Byrne je po seznámení se svým novým týmem Ducati Althea velice spokojen a věří ve větší konkurenceschopnost, než tomu bylo letos s týmem Ducati Sterilgarda, který se pro rok 2010 spojil s týmem Gunadalini Racing. Shakey má přislíbeno že dostane u týmu Ducati Althea systém Ride-by-wire (pozn. redakce: elektronický plyn), který by mu měl být nápomocný.

Shakey Byrne
“Největší rozdíl bude v tom, že dostanu systém Ride-by-wire, se kterým jel v roce 2008 Troy Bayliss. Říkal mi, že je motorka jako vyměněná. Chci příští rok bojovat o vítězství, tuto možnost jsem letos bohužel neměl. Tým mi slíbil mnoho věcí, ale nic z toho nebylo uskutečněno. Vím, že letošní ročník byl pro většinu týmů těžký, ale já jsem po celou letošní sezonu nedostal od týmu žádné nové díly."
Byrne si od angažmá v novém týmu hodně slibuje, což umocňuje fakt, že jeho týmovým kolegou bude Carlos Checa. „Pokud by Ducati Althea nebyla silným týmem, nepodepsal by zde smlouvu Carlos Checa. Ten si určitě nechal ve smlouvě garantovat nějakou jistotu. Do týmu se mnou přichází pár lidí z mého letošního týmu, takže se pro mě až tak moc věcí nezmění. Nevím, na jaké úrovni budou naše stroje připraveny vůči továrním strojům, ale věřím, že budeme konkurenceschopní."


Další články sekce