KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Canepa a Gibernau v Mugellu

Text: Jiří Mikšík, Foto: Ducati
31.07.2008
 

Na italském okruhu v Mugellu testovali jezdci Ducati kubatury MotoGP. Kromě oficielních testovacích jezdců této továrny, tedy Vittoriana Guareschiho a Niccol Canepy to byl také \"Mr. Hollywood\", Sete Gibernau ze Španělska.

Španělský ex-vícemistr světa Sete Gibernau zajel včera v Mugellu své nejrychlejší kolo za 1'48.9 (na kvalifikačních pneumatikách) a jen pro zajímavost, při kvalifikačním tréninku v rámci Grand Prix na stejné trati byl mistr světa Casey Stoner časem 1.48.375 klasifikován jako čtvrtý. Závěr dvoudenního testování zakončil Sete Gibernau bohužel pádem, naštěstí bez zranění. 

Italský mladík Niccolò Canepa jezdil stabilně časy pod 1'51 a jeho nejrychlejší kolo mělo hodnotu 1'50.2 (ovšem na normálních pneumatikách). Dnes je na pořadu testování závodní simulace, které se zúčastní ale pouze oba dva testovací jezdci, tedy už bez Seteho Gibernaua.

Jedno je ale jisté, bez ohledu na vyhodnocení testu, v Brně při Grand Prix České republiky pojede jako týmový kolega mistra světa Caseyho Stonera dosavadní jezdec Ital Marco Melandri, což potvrdil týmový šéf Ducati, Livio Suppo. Důvodem je jednak platná smlouva Melandriho s Ducati, a její rozvázání by stálo hodně peněz a také skutečnost, že nebýt neštastného závodního pádu při GP USA, tak Melandriho výkony se na okruhu Laguna Seca hodně zlepšily, viz jeho čtvrté místo ve warm upu či šesté místo po volných trénincích.
Další články sekce