KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Casey Stoner dnes potvrdil svou sílu

Tisková zpráva Ducati Corse
Casey Stoner dnes potvrdil svou sílu
24.01.2008
 

Casey Stoner odlétá z Malajsie spokojen s výsledky, které při testování dosáhl. Zlepšení během posledního dne testů dosáhl i Marco Melandri.

Třetí a poslední den testů na okruhu Sepang skončil Casey Stoner velmi brzo, když dnes najezdil pouze 27 kol. Již v půl jedné odpoledne měl hotové všechny části testovacího programu a tak se vydal k odpočinku. To však již měl na svém kontě čas 2:00,660 na kvalifikačních pneumatikách, ale především 2:00,964 na pneumatikách závodních. Marco Melandri začal dnešní den velmi pozitivně, když se postupně dokázal zlepšovat. Italský mladík si je proto jistý, že nalezne dobré řešení k odstranění svých problému.

 

Casey Stoner (27 kol; nejlepší čas 2:00,660):

“Nemohli jsme začít rok lépe! Mé rameno je lepší každým dnem, již vím, že se můžu vrátit do plného tréninku. Ráno jsme zkoušeli nějaké kvalifikační pneumatiky. Dosáhl jsem s nimi dobrého času, i když si myslím, že pokud bych vyjel s kvalifikační pneumatikou v jiném čase, tedy později, pravděpodobně bych se dostal pod dvě minuty. Nakonec jsem dosáhl 2:00,964 na závodních pneumatikách, což je lepší než můj rekord okruhu. Ukazuje to, že pracujeme dobře, a že já i motocykl se zlepšujeme. Ze Sepangu odjíždím opravdu šťastný, částečně je to kvůli ramenu, které mi již nedělá tolik problémů a částečně kvůli tomu, že se cítím ještě silnější než v loňském roce. Nyní se musíme soustředit na tuto sezónu a dobře se připravit na její start. Nemohu se dočkat dalšího testování na Phillip Islandu. Chtěl bych poslat přání všeho nejlepšího Danymu. Jsem si jist, že ho toto zranění příliš neovlivní. V roce 2006 jsem zmeškal většinu testů a stejně jsem byl v prvním závodě konkurenceschopný. Věřím proto, že i on bude silný."

 

Marco Melandri (58 kol; nejlepší čas 2:02,725):

“Dnes ráno jsem začal jezdit jinou stopu a moje časy hned nebyly tak špatné. Pak jsme se rozhodli experimentovat s nastavením, aby se zlepšil můj pocit, ale hned jsem byl zase pomalejší. Je to škoda, ale alespoň začínám chápat tento motocykl a způsobu práce v tomto týmu. Cítím se opravdu dobře při spolupráci s mým hlavním inženýrem a jsem si jist, že nalezneme řešení našich současných problémů. Nepoužil jsem kvalifikační pneumatiky, protože když na ně nejste připraven, nemá to cenu. Vyzkoušel jsem si raději novou závodní pneumatiku. Nemohu říci, že jsem spokojený, ale budeme pokračovat v práci, aby se vše brzo zlepšilo.“

 

 

Další články sekce