KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Čeká nás víkend plný motorek

Text: Jiří Mikšík, Foto: Petr Štola
Čeká nás víkend plný motorek
28.05.2008
 

Hned na třech frontách můžeme o víkendu fandit českým motocyklovým závodníkům. Pojede se totiž jak další závod Grand Prix v italském Mugellu, tak WSBK se po 4-ti leté pauze vrací do USA, kde bude dějištěm dalšího podniku superbiků \"Miller Motorsports Park\" v samé blízkosti hlavního města Utahu, tedy Salt Lake City a konečně seriál IDM bude pokračovat třetím závodem na populárním Nürburgringu.

 

V italském závodě Grand Prix na trati v Mugellu budeme mít tradičně dvojité zastoupení ve třídě dvěstěpadesátek a po bezbodovém franncouzském Le Mans se jistě pokusí jak Karel Abraham - Cardion AB Motoracing na Aprilii LE tak i Lukáš Pešek - Auto Kelly CP rovněž na Aprilii LE rozmnožit svá bodová konta. Oba dva naši jezdci mají zatím shodně 12 bodů a dělí se společně s ex-mistrem světa Manuelem Poggialim na motocyklu Gilera LE o 15. až 17. místo. Důležité bude tento závod hlavně pro "Abáju", ten po skvělém Qataru vyšel nyní třikráte po sobě bodově naprázdno.

Na americké trati "Miller Motorsports Park" budeme mít jednoho zástupce, ale zato hodně silného. Je jím současný 14. jezdec průběžné tabulky šampionátu, Jakub Smrž na motocyklu Ducati RS08 italského týmu Guandalini Racing. Výhoda pro Kubu je jasná, všichni zde začínají v pátek prakticky od nuly, či-li výchozí pozice s nastavením motorky, výběrem pneu a zvolení ideální stopy na okruhu je pro všechny zúčastněné jezdce úplně stejná.

A konečně divácky atraktivní závody a pochopitelně s největší českou závodní účastí se jedou v sobotu a v neděli na německém Nürburgringu, jako závod seriálu IDM. I zde máme svá želízka v ohni a to hlavně ve dvou třídách. Ve stopětadvacítkách si zatím vedou výborně jak Karel Pešek na Aprilii, tak i Lukáš Šembera na stejném motocyklu. Ovšem zatímco brněnský teenager body do IDM nezískává - jezdí jako host - tak mladší bratr našeho vítěze Grand Prix Karel Pešek z týmu "Czech Road Racing Junior" je se ziskem 13 bodů na místě 10. 

A ve třídě supersportů bojují o umístění v Top ten dva mladíci z nejbližšího brněnského okolí, zatím je na tom lépe šlapanický Michal Filla s Yamahou - 11. místo a zisk 21 bodů - z týmu Havrda Brož,

zatímco kuřimský čerstvý maturant Ondřej Ježek s Kawasaki (tým Gold Fren Erinac)   - obsazuje 12. místo a má dosavadní zisk 15 bodů.

  

 


Další články sekce