KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

České přestupy ve světě ploché dráhy

Text a foto: Petr Štola
České přestupy ve světě ploché dráhy
12.12.2008
 

Zima každoročně přináší mnoho změn v jednotlivých klubech všech elitních plochodrážních lig, své působiště samozřejmě mění i čeští jezdci.

Filip Šitera
Mladý plochodrážní jezdec z Mladé Boleslavi je prozatím patrně největší přestupovou bombou této okurkové sezony v podobě domácích oválů. Filip se po letech vrací do týmu, ve kterém získával první plochodrážní úspěchy. Opouští klub PK Plzeň a dále bude v Extralize družstev, tedy naší nejvyšší týmové soutěži, hájit barvy klubu PDK Grepl Mšeno. Jako správný profesionál však Šitera samozřejmě podepsal i další kontrakty. Vedle švédské ligy, kterou pojede za Griparnu Nyköping, změnil své působiště i v Polsku, kde odchází z extraligové Wroclawy do prvoligového Gniezna.

Jan Jaroš
Podpisem s ukrajinským klubem Kaskade Rivne si zajistil Jan Jaroš účast nejen v ukrajinské plochodrážní soutěži, ale i ve druhé polské lize, které je Rivno účastníkem. Prozatím nedořešená je Jarošova domácí scéna. Jak se samotný jezdec serveru Moto-Racing.cz v minulém týdnu vyjádřil, je na manažerech Mšena a pražského Olympu, jak se dohodnou a kde bude závodit v roce 2009. Jan Jaroš se našemu portálu také svěřil, že měl možnost jezdit nižší ligy v Británii, nicméně logistické důvody stojí za tím, že prozatím tuto možnost nedokáže využít.

Josef Franc
Dva nové podpisy udělal i Josef Franc. Jezdec pražského Olympu změnil své působiště v Anglii, kde bude jeho staronovým zaměstnavatelem šéf berwických banditů. V Berwicku pojede Franc společně s dlouholetým jezdcem tohoto klubu Michalem Makovským. Dalším podpisem se však Franc vrací i do Polska, kde bude hájit barvy ligového Krosna.

Luboš Tomíček
Jeden z nejlepších plochodrážních jezdců české současnosti mění klub v Dánsku, kde nadále bude působit v týmu Slangerup Speedway. Naopak ve Švédsku prodloužil smlouvu s týmem Rospigarna Hallstavik. Vedle pražského Olympu by se měl Tomíček samozřejmě dále objevovat také v Anglii a Polsku, kde však prozatím svou budoucnost teprve řeší.

Adrian Rymel
Z Berwick Bandits naopak odchází Adrian Rymel, který si však na ostrovech našel nové zaměstnání. V roce 2009 bude bojovat za kometu z Workingtonu. I Rymel samozřejmě pojede dál v polské lize, kde sice ještě nemá konečnou dohodu s týmem Miskolce, kde jezdil již letos, nicméně je velmi pravděpodobné, že v týmu zůstane i pro další sezonu.

Hynek Štichauer
Do země mistrů světa, tedy do Dánska, namířil své kroky pardubický Hynek Štichauer, který podepsal smlouvu s týmem Fjelstedu.

Zdeněk Simota
Po takřka celosezónní pauze, zaviněné havárií a následným těžkým zraněním páteře, se na plochodrážní ovály opět chystá vrátit Zdeněk Simota. Svou další sezonu prožije plzeňský jezdec v polské Lódźi, kde prodloužil kontrakt. Cesty mezi Polskem a ČR však bude muset prodloužit i o výjezdy do Dánska, kde podepsal kontrakt s účastníkem tamní superligy, klubem z Brovstu.

Michal Hádek
Nadějný český junior podepsal opět smlouvu s polskými vlky z Krosna, za které bude druhým rokem jezdit druholigovou polskou soutěž.

Richard Wolff
Za stejný polský klub bude dále pokračovat také Richard Wolf.

Piotr Protasiewicz (POL)
Jeden z vynikajících polských jezdců a nejúspěšnější jezdec letošní české Extraligy družstev, prodloužil svůj kontrakt s klubem PDK Grepl Mšeno.

Tomáš Topinka
S britským elitním klubem králů z Lynnu podepsal další smlouvu jejich kapitán Tomáš Topinka, ten prodlužuje své již několikaleté působení v tomto týmu, ze kterého si odskakuje do české extraligy, kde bojuje za mšenské greplovi hochy.


Další články sekce